Јуниорска рукометна репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Светског првенства

Јунироска мушка рукометна репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Светског првенства пошто је у Атини победила домаћина турнира Грчку резултатом 34:23.

Србија је нешто лошије отворила меч, Грци су водили до средине првог полувремена, али су онда изабраници Ђорђа Теодоровића заиграли много боље и већ до полувремена направили преокрет 15:12.

У другом полувремену једино питање је било са колико ће голова разлике "орлићи" победити.

Матеја Додић је са осам голова био најефикаснији у Србији, док су по пет дали Милош Kос и Бошко Станисављевић.

Јуниори Србије ће у четвртак, 29. јуна, играти против Фарских Острва у четвртфиналу.