Рукометаши Војводине освојили прву европску титулу у историји клуба

Рукометаши Војводине освојили су Европски куп. Екипа из Новог Сада је у двомечу финала трећерангираног такмичења Европе у рукомету два пута била боља од норвешког Наерба.

Након освајања 10. узастопне шампионске титуле у Србији Војводина је наставила у одличном ритму те је стигла до првог европског пехара.

Први меч у Новом Саду против Наерба, Војводина је решила у своју корист, 30:23, да би на гостовању с мањом гол разликом 25:23 савладала противника и тиме изашла као победник чиме је преузела наслов шампиона ЕХФ Европског купа од противника из Норвешке.

Поред тога што је ово први трофеј Војводине у европским оквирима, ово је и прва титула у српском клупском рукомету након тријумфа Југовића из Каћа пре 22 године у претечи поменутог надметања - ЕХФ Челенџ куп.

Утакмицу у Норвешкој боље су отворили рукометаши Наерба, направили су почетну разлику од два гола разлике у раној фази меча, 7:5. До краја првог полувремена домаћин је чувао предност, да би у финишу Војводина направила серију од три гола и стигла до изједначења, 10:10.

Прво полувреме је обележено сјајном одбраном обе екипе, као и разноврсним нападима.

У наставку меча тимови су одржали чврсти ритам игре из првог дела дуела.

Војводина је средином другог полувремена сломила отпор одличног противника и направила серију од три гола, 17:15.

У том делу игре висок ниво агресивности у одбрани шампиона Србије донео је потпуно заустављање офанзиве Наерба, будући да нису успели пуна шест минута да постигну погодак.

До краја меча српски тим је играо по принципу "гол за гол" што се испоставило изузетно корисним.

Ове године Војводина је исписала нову, блиставу страну историје тима, али и клупског рукомета у Србији.

Новосађани би могли ове сезоне и до троструке круне, будући да их очекује двомеч против Динама из Панчева у Купу Србије.