Рукометаши Војводине десети пут узастопно прваци Србије

Рукометаши Војводине освојили су Аркус лигу, јубиларни 10. пут узастопно. Екипа из Новог Сада тријумфовала је у реванш сусрету финала против Партизана, резултатом 28:20.

Војводина је одбранила шампионски трофеј и укупно освојила 11. титулу националног првака у рукомету.

Црвено-бели из Новог Сада били су бољи у два меча од Партизана, прво су на домаћем терену савладали противнике из Београда после продужетака са 32:28, а затим су у реванш сусрету на Бањици тријумфовали са 28:20.

Реванш сусрет финалног двомеча одигран је у доброј атмосфери пред пуним трибинама Спортског центар Вождовац.

Меч је у већем делу игре био уједначен, са малим бројем атрактивних акција, али је виђена велика борба на обе стране.

У првом полувремену екипе су постигле по девет погодака, те је резултат био нерешен 9:9.

Рукометаши Војводине су у пресудним моментима, око 40. минута игре, били концентрисанији када су и направили важну разлику од два гола, 16:14.

До краја дуела Партизан је покушавао углавном преко бекова да поравна резултат, међутим, одбрана Војводине је функционисала беспрекорно.

Најефикаснији играч на мечу био је Марко Васић са шест погодака, док је Дарко Миленковић постигао гол мање, а МВП финала Бранко Томић четири.

У тиму Партизана истакли су се Урош Којадиновић и Никола Зечевић са по пет голова.

Шампионе Србије очекује двомеч финалног сусрета Европског купа против Нерба из Норвешке, први је на програму у Новом Саду 28. маја.

Војводина такође игра и финале Купа Србије који носи назив "Проф. др Бранислав Покрајац", против Динама из Панчева.