Тријумф рукометаша Војводине над Партизаном у првом мечу финала Аркус лиге

Рукометаши Војводине победили су у Новом Саду екипу Партизана после продужетака 32:28 у првом мечу финала Аркус лиге.

Финални дуел две најбоље екипе Аркус лиге после 60 минута игре завршен је без победника, 26:26. Војводина је после додатних десет минута била боља са 32:28.

Новосадска екипа је повела 1:0 у финалној серији, која се игра на две победе.

Најефикаснији у екипи Војводине били су Азиз Аиди, Бојан Рађеновић и Барис Пукхоуски са по шест голова.

Најбољи учинак у тиму Паризана имао је Урош Којадиновић са седам погодака, Стефан Петрић је уписао шест, док су Немања Јовић и Никола Зечевић додали по пет голова.

Меч је обележила туча играча Војводине и Партизана која се догодила у 26. минуту игре, а након грубог ударца рукометаш Партизана Вука Лазовића над играчем домаће екипе Азиза Аидија.

Утакмица је настављена после неколико минута, а судије су одлучиле да Лазовићу покажу црвени картон, а његов саиграч Борис Радивојевић је добио плави картон, истом мером кажњен је и рукометаш Војводине Грегор Оцвирк.

Подсетимо, плави картон означава да ће дисциплинска комисија одредити висину казне играчима.

Војводина је прво полувреме решила у своју корист 17:10.

У другом полувремену гости су успели да смање предност црвено-белих, а Партизан је до изједначења стигао голом Којадиновића из седмерца у 60. минуту.

Новосађани су у додатних 10 минута славили са 6:2 и изборили први тријумф.

Други меч биће одигран 24. маја у Београду.