Афрички дерби припао Египту, Холандија боља од Северне Македоније

Египат је победом над Мароком 30:19 у оквиру другог кола Групе Г обезбедио наредну рунду Светског рукометног првенства. Холандија је такође обезбедила пролаз у даљи ток такмичења савладавши Северну Македонију 34:24.

Серијом од пет голова Египат је повео са 5:2, а након три узастопно изгубљене лопте Марока. Међутим, Египат није искористио све грешке Марока у нападу, али и одбрани.

У наредним акцијама капитен Марока Ларуси је био на висини задатка и направио је пет одбрана, што је помогло тиму да смањи предност на 6:5.

Мароку је затим било потребно пет минута да постигне шести гол, чиме је Египат направио нову серију од пет голова за 11:5.

Репрезентација Марока је пре краја првог полувремена успела да смањи заостатак на 13:9.

У другом полувремену рукометаши Египта су повећавали предност и на крају заслужено тријумфовали у афричком дербију на Светском првенству.

Египат ће у последњем колу играти против Сједињених Америчких Држава. Мароко се састаје са Хрватском и покушаће да направи изненађење.

Холандија игра против Норвешке у задњем мечу прелиминарне фазе такмичења, Северна Македонија ће играти против Аргентине.

Пласман у наредни део такмичења након два одиграна кола избориле су Шпанија, Француска, Словенија, Шведска и Мађарска.

Поред поменутих селекција Немачка се након победе над Србијом нашла у наредни циклус. Ту су и Холандија и Египат.