Данска неумољива против Белгије, Египат савладао Хрватску

Рукометаши Данске убедљиво су тријумфовали над Белгијом 43:28 у првом колу Групе Х. Египат је био бољи од Хрватске у Групи Г, резултатом 31:22, а Норвешка је савладала Северну Македонију, 39:27 у оквиру Групе Ф.

Данска је силовито започела поход ка трећој узаступној титули првака света, против неуигране Белгије постигли су 43 гола, уз 10 погодака искусног Микела Хансена.

Једини отпор који су пружили играчи Белгије био је на почетку утакмице.

Како је меч одмицао Данци су појачавали темпо игре и повећавали резултат, на крају првог полувремена исход је био 22:15.

У другом полувремену Данска је надограђивала предност и на крају убедљиво тријумфовала над Белгијом са 15 голова разлике.

Египат је поставио ритам игре на самом почетку утакмице, нису дозвољавали Хрватској да им резултатски приђе током већег дела меча.

Мохамед Рамадан, који је био најбољи стрелац утакмице са осам постигнутих голова, док су по пет постигли Ел Дереа и Зеин. Kод Хрвата је на висини задатка био само Марин Шипић са шест датих голова.

Мохамед Рамадан, био је најбољи стрелац утакмице са осам постигнутих голова, док су по пет постигли Ел Дереа и Зеин. Kод Хрвата Марин Шипић је постигао шест погодака.

Норвежани су победом над Северном Македонијом са 12 голова разлике показали да су апсолутни фаворити у Групи Ф, 39:27.

По шест погодака дали су Сагосе и Род, а по пет Бартхолд и Гуликсен. У тиму Северне Македоније Филип Телески је постигао шест голова и био најзначајнији играч тима.