Србија поражена од Шведске у првој припремној утакмици за Светско рукометно првенство

Рукометаши Србије поражени су од домаћина предстојећег Светског рукометног првенства Шведске у првој припремној утакмици, 35:34 (17:19).

Светско првенство у рукомету за мушкарце одржава се од 11. до 29. јануара текуће године у Пољској и Шведској.

Србија је у првој примпремној утакмици против домаћина шампионата поражена након велике борбе.

Актуелни првак Европе у рукомету репрезентација Шведске била је бољи тим од "орлова" у првој припремној утакмици, за два дана поменуте селекције одиграће још један меч пред почетак турнира.

Од почетка дуела Србија је имала предност, највећу у 17. минуту, при резултату 10:13.

На полувремену "орлови" су имали два гола предности 17:19, међутим домаћин је изједначио резултат у 45. минуту игре, а затим наставио са добром игром, пре свега у фази одбране.

На крају меча Шведска је савладала Србију резултатом 35:34.

Предраг Вејин, Драган Пешмалбек и Мијајло Марсенић били су најефикаснији са по пет голова, четири је постигао Лазар Кукић, а три Петар Ђорђић.

Србија се на Светском првенству налази у Групи Е са Алжиром, Немачком и Катаром, док је Шведска у Групи Ц и играће против Бразила, Уругваја и селекције Зеленортских острва.

Турнир почиње 11. јануара, а Србија први меч игра два дана касније против репрезентације Алжира.