Рукометаши Србије поново савладали Словенију и обезбедили пласман на Светско првенство

Рукометна репрезентација Србије играће следеће године на Светском првенству у Шведској и Пољској, пошто је и у реванш мечу баража савладала Словенију у Крагујевцу 23:20.

Србија је пре неколико дана славила у Цељу 34:31, а изабраници Тонија Ђероне и у реваншу су остварили тријумф 23:20.

У изузетно тврдом мечу, јунак Србије био је голман Милосављев који је у одлучујућим тренуцима закључао свој гол и дао ветар у леђа саиграчима да дођу до победе.

Словенија је имала почетну предност, али Србија већ у 10. минуту долази до вођства, а на полувремену је имала два гола предности 10:8.

У других пола сата виђено је неколико преокрета. Прво је Словенија дошла до вођства, Србија вратила предност на своју страну, да би гости у 55. минуту поново стекли два гола предности – 19:17.

У тим тренуцима се "разбранио" Дејан Милосављев, Србија везала три поготка и до краја меча дошла до тријумфа – 23:20.

Светско првенство игра се од 12. до 29. јануара 2023. године, а домаћини су Пољска и Шведска.