Србија надиграла Словенију у Цељу, велики корак ка Светском првенству

Рукометаши Србије савладали су Словенију у Цељу са 34:31 у првом мечу баража за одлазак на Светско првенство 2023. године. Реванш је у суботу у Крагујевцу од 18.00. Директан пренос РТС.

Неизвесност је трајала до финиша првог дела, тада су наши стегли одбрану, а у нападу наставили да погађају и стекли велику предност. Наставили су у истом ритму и одржавали разлику која је средином другог дела била и плус седам. Словенци су у последњих десет минута успели да ублаже пораз. На крају рукометаши Србије за реванш у Крагујевцу имају плус од три гола.

Неизвестан меч од самог старта. У игри гол за гол наши рукометаши су се боље снашли. Водила је наша селекција у неколико наврата са два разлике. Домаћин им није дозвољавао да се одлепе успевао је да изједначи, а у једном моменту и да преокрене резултат.

Наши су брзо вратили предност а у 27. минуту су први пут стигли до три гола предности. Финиш је првог полувремена припао је нашој селекцији. Везали су неколико добрих одбрана из којих су проистекле контре Србија је повела са пет голова разлике - 20:15.

Наши рукометаши нису искористили последњи напад, тачније Словенци су пресекли и у контри зарадили и искористили седмерац. На крају првог полувремена било је 20:16 за нашу селекцију.

После пет минута игре у другом полувремену наши репрезентативци су по први пут стигли до шест голова предности - 23:17. Сјаном одбраном чували смо велику предност. У 42 минуту Србија је стигла до плус седам - 26:19.

Словенци су запретили и у 50. минуту прилазе на минус четири - 28:24. Наши су одговорили са два везана гола и поново отишли на плус шест. У последњих пет минута ушло се при вођству наше селекције од 31:26.

Противник успева да ублажи пораз, до краја меча прилазе на минус три - 34:31.

Најефикаснији у нашој екипи био је Ђорђић са осам голова, Кукић је постигао шест, а Марсенић четири. Код Словенаца, Бомбац је постигао осам голова, а Јанц и Мацковшек по седам.

Реванш, који ће одлучити која ће селекција на Светско првенство, игра се у суботу у Крагујевцу од 18.00. Пренос је на РТС-у.