Рукометашице Норвешке шампионке света

Норвешка је освојила Светско првенство за жене, пошто је у финалу, после великог преокрета, савладала Француску са 29:22.

Француска је имала предност на полувремену од 12:16, а у једном тренутку у првом делу сусрета имала и шест голова вишка (10:16).

Међутим, на крају је Норвешка, која је сада везала титуле најбоље у Европи и свету, стигла до тријумфа.

Селекција Француска, олимпијски шампион, одиграла је сјајно у одбрани у првих 30 минута, уз веома сигурну игру у нападу која је све то испратила. Међутим, у другом делу Норвешка је та која је била доминантна, па је тако, релативно брзо, успела да стигне до предности од 22:19. Играо се 40. минут сусрета.

Сада је био ред на Француску да покуша да узврати и преокрене резултат, али снаге за тако нешто у њиховој игри није било. Норвешка читавих 11 минута у једном периоду није примила гол.

У мечу за треће место селекција Данске била је боља од Шпаније са 35:28.