Рукометашице Француске и Норвешке у финалу Светског првенства

Француске рукометашице прве су финалисткиње Светског првенства у рукомету, пошто су у изузетно неизвесном дуелу савладале Данкиње 23:22 (10:12). Оне ће у недељном финалу играти против Норвешке, која је са 27:21 савладала Шпанију.

После велике борбе и неизвесне завршнице, Француска је савладала Данску са 23:22 и пласирала се у финале светског првенства које се одржава у Шпанији.

Данкиње су водиле током првих 30 минута, имале два гола предности на полувремену, али је Француска оправдала улогу фаворита и завршници меча дошла до преокрета.

Данска је у неколико наврата имала четири гола предности, у финишу меча водила 20:17, али је уследила паклена одбрана Францускиња, крунисана головима на другој страни терена.

Фопа је са четири гола предводила победнички тим, по три су додале Ноканди, Нзе Минко, Тублан, Пино и Зади. У Данској је са пет погодака била најефикаснија била Хаугстед.

У другом полуфиналу Норвешка је лакше него што се очекивало савладала домаћина Шпанију 27:21.

После изједначеног првог полувремена (11:11), Норвежанке су у наставку додале гас и придружиле се Францускињама у великом финалу.

Финале Светског првенства на програму је у недељу.