Данкиње и Шпанкиње у полуфиналу Светског првенства

Рукометашице Данске и Шпаније пласирале су се у полуфинале Светског првенства. Данкиње су у четвртфиналу савладале Бразила са 30:25, док је "црвена фурија" била боља од Немачке резултатом 26:21.

Иако је тријумф био поприлично сигуран, најбоља играчица Данске била је голманка Сандра Тофт која је имала чак 19 одбрана.

Дуел са Бразилом био је неизвестан, екипа коју води селектор Јенсен је константно водила, али је питање победника решила тек у финишу утакмице.

Што се тиче играчица у пољу, најефикаснија је била Ларке Педерсен са шест погодака, Симоне Петерсен је додала пет, док су Трине Остергард и Ане Мете Хансен постигле по четири.

Код Бразила, расположене за игру у нападу биле су Адријана Кардосо са чак 10, Ана Паула Бело са четири и Лариса Арухо са три гола.

Данкиње ће се за финале борити са победником меча између Француске и Шведске.

Други полуфиналиста је домаћа селекција Шпанија, која је након великог преокрета била боља од Немачке. Додуше, преокрет се десио на самом почетку јер се чинило да ће, после фуриозног старта, Немице бити те које ће славити велики успех.

"Елф" је повео 5:1 и 6:2 у уводним минутима и чинило се да могу да се надају нечему, али је онда уследила серија Шпаније од 9:2. Потпуни преокрет и +4 на полувремену.

Домаћин се до краја није освртао и у полуфиналу ће играти са бољим из сусрета Норвешке и Русије.