Олимпијске шампионке зауставиле сјајне српске рукометашице

Рукометашице Србије пружиле сјајан отпор олимпијским првакињама, водиле током великог дела меча, али лошија игра у нападу у последњих десет минута допринела поразу (19:22).

Овим поразом селекција Србије остала је без шанси за пласман у четвртфинале на Светском првенству.

Екипа коју предводи Урош Брегар добро је почела сусрет и повела је са 2:0, али је потом, захваљујући неколико сјајних напада у транзицији понајвише, Француска успела да окрене резултат.

Но, сјајан финиш првог дела, шест постигнутих голова у серији током које Француска није успела ниједном да одговори, донели су Србији предност после првих 30 минута игре од 12:9.

Међутим, други део отпочиње серијом Францускиња од 4:0. Србија је успела да стабилизује, да поравна резултат и у неколико наврата да има предност од једног гола.

Преломан период, делује, био је онај у коме је Србија имала пет напада да се одлепи на +2, али рукометашицама наше земље то, напросто, није успело.

Сјајна Јована Рисовић имала је велики број изврсних одбрана, али од 51. минута и гола Лишћевич за предност од 18:17 напад Србије није то адекватно испратио.

У последњем колу Србија игра против Словеније у понедељак у термину од 18.00.