Невероватан преокрет рукометашица Србије за тријумф над Црном Гором

Рукометна репрезентација Србије уписала је победу у првом мечу друге фазе Светског првенства у Шпанији, пошто је, након преокрета, савладала Црну Гору са 27:25.

Репрезентација Србије дошла је до треће победе на Светском првенству, у четвртој утакмици на турниру.

Није изгледало сјајно на почетку меча, пошто су Црногорке дошле рано до предности, а онда одржавале разлику већи део меча.

Србија је каскала, увек је било два или три гола разлике, а Црна Гора је на полувреме отишла са четири гола предности - 18:14.

Одбрана Црне Горе је била чврста и организована, а рукометашице Србије нису искористиле и неколико зицера у првом делу игре.

Међутим, после одмора, потпуно другачија слика.

Србија је затегла "одбрану", а онда стрпљиво и полако сустизала предност противника.

До првог вођства на мечу, Србија је дошла у 54. минуту меча, када је повела са 25:24, што није испуштала до краја меча.

У тиму селектора Брегара најефикаснија је са осам голова била Тамара Радојевић, седам је постигла Јована Стојиљковић, а четири Анђела Јањушевић.

Црну Гору је са осам погодака предводила Јованка Радичевић, док је пет голова постигла Ивона Павићевић.

У другом колу друге фазе такмичења Србија у суботу од 18 сати игра против олимпијског шампиона Француске.