Рукометашице Хрватске у полуфиналу Европског првенства

Рукометна репрезентације Хрватске наставила је фантастичан турнир и пласирала се у полуфинале Европског првенства у Данској. Хрватице су у одлучујућој утакмици друге групе друге фазе такмичења савладале Немачку, резултатом 23:20.

Екипа Ненада Шоштарића је направила највећи успех у историји женског рукомета у Хрватској и, поред шансе за медаљу, аутоматски обезбедила и пласман на Светско првенство које ће следеће године бити организовано у Шпанији.

Хрватице су нешто слабије отвориле дуел са Немицама, успеле да се врате средином првог полувремена, да би одлучујућу предност стекле на отварању другог.

Тада је голманка Теа Пијевић имала изузетну ролу, спречила неколико напада противничке екипе, омогућивши својој да стигне до неколико голова предности. Максимална је износила 19:13 и 20:14, после чега није било повратка за Немачку.

Најбоља на овом сусрету, била је Ана Дебелић са шест голова. Четири је додала Камила Мићијевић, док су по три постигле Јосипа Мамић и Валентина Блажевић. Код Немачке истакла се Јулија Мајдхоф са девет голова.

Шоштарићев тим пролази као други у групи и у полуфиналу ће се састати са првопласираном селекцијом из прве групе.

То ће бити Русија или Данска, које се од 20.30 састају у одлучујућем сусрету за прву позицију.

Осим Хрватске, полуфинале су обезбедиле и рукометашице Француске, тријумфом над селекцијом Шведске, резултатом 31:25.

После резултатске клацкалице у првом полувремену, изабранице Оливијеа Крумболца су стигле два гола предности, а онда од почетка наставка преузеле резултатску контролу.

Брзо су се одлепиле на +4 и тај вишак сачувале до краја.

Током дана играле су и Црногорке, које су ремизирали 26:26 са Шпанијом, док је Холандија била и више него убедљива против Румуније – 35:24.