Пораз уморних рукометашица Србије од Мађарица

Рукометашице Мађарске убедљиво су савладале Србију са 38:26 у мечу другог кола Групе Ц на Европском првенству у Данској. Наредни ривал наше селекције, у можда одлучујућем мечу, је селекција Хрватске. Дуел се игра у уторак од 18.15. Пренос је на нашем Првом програму.

Пораз од Мађарица, који не мора да боли. Уколико наше севладају Хрватице, а Мађарска не победи Холандију у последњем колу. Наше ће са максималних четири бода у другу фазу такмичења.

Нису наше рукометашице имале снаге да се озбиљније одубпру Мађарицама. Поново је селектор Обрадовић покушао да друго полувреме игра без голмана, међутим, овог пута наше девојке нису имале снаге да напаве преокрет. Напротив, противнице су увећале предност и стигле до убедљиве победе.

Лоше су наше рукометашице ушле у овај меч. Мађарице су брзо искористиле умор наше селекције и константно су увећавале предност. Наше девојке су тек на моменте подсећале на ону екипу која је синоћ надиграла светског шампиона. Видно је било да Мађарице имају више мотива и енергије у овом дуелу.

Како је време одмицало предност противница је константно расла. Наше нису успеле да искористе два седмерца. Пар одбрана наших голмана завршило је или у рукама противница или у ауту, тако да су оне на тај начин поништене.
На крају првог дела игре огромних девет голова разлике - 20:11.

Друго полувреме селектор Обрадовић је поново почео са седам играчица у пољу, како би олакшао проток лопте у нападу и сворио више изгледнијих прилика пред голом противница.

Наше су константно играле без голмана, али за разлико од дуела са Холађанкама, Мађарице су успеле то да казне. Тачније добром игром у одбрани успевале су да осујете нападе наше селекције и из контри лако погађале празан гол.

Како је време одмицало предност је расла, у 40. минуту сусрета она је износила плус 12 - 27:15. Имале су противнице и плус 16 - 35:19.

До краја меча наше су једино успеле да мало ублаже ово високо вођство противница и сведу га на коначних 38:26.

Наредни ривал наше селекције је Хрватска. Меч се игра у уторак од 18.15. Пренос је на нашем Првом програму.