Пораз рукометаша Србије од Египта

Изабраници Ненада Перуничића поражени су од Египта 28:27 (12:14) на Бањици у првом припремном мечу пред Европско првенство. "Орлови" ће у недељу у дворани "Чаир" у Нишу поново одмерити снаге са истим ривалом.

Меч против Египта била је прва провера "орлова" у склопу припрема за Европски шампионат, који се од 9. јануара одржава у Аустрији, Шведској и Норвешкој.

"Орлови" су пред испуњеним трибинама на Бањици имали предност током већег дела првог полувремена па су на предах одишли са два гола вишка - 14:12.

Наставак сусрета донео је потпуно другачију слику на терену, Египат је заиграо боље и после седам минута игре у наставку, први пут дошао до вођства (16:17).

У неизвесној завршници Египат је искористио последњи напад, док је на другој страни заустављн ударац Вање Илића у последњим секундама меча за победу гостију.

Најефикаснији у селекцији Србије био је капитен Немања Илић са седам голова, два мање постигао је Никола Црноглавац. На другој страни, Јахиа је шест пута погодио мрежу ривала.

Селектор Ненад Перуничић није могао да рачуна на четири играча, који до краја године имају обавезе у немачком првенству.

После дуела у Београду, исти ривали одиграће пријатељску утакмицу и у недељу, у нишкој дворани "Чаир".

Србија: Трнавац, Грозданић, Вујић 2, Станковић, Црноглавац 5, Ђукић 2, Јелић, Пешић 1, Радивојевић, Илић Н. 7, Илић В. 1, Николић 3, Кукић 1, Колаковић, Милић, Сретеновић 4, Мошић 1, Обрадовић, Цупара 12 одбрана.

Ток меча на Бањици:

19.27 - Крај меча, Србија је поражена од Египта 28:27 у првом припремном мечу пред старт Европског првенства.

19.23 - У последњи минут улази се са нерешеним резултатом – 27:27.

19.14 - Десет минута до краја меча на Бањици, Егопћани одржавају предност 23:20.

19.03 - Селекција Египта у 40. мунуту, пре свега захваљујући сјајним одбранама свог голмана, има три гола предности против Србије - 20:17.

18.58 - Рукометаши Египта у 36. минуту меча по први пут прелазе у вођство - 16:17.

18.51 - Настављен је меч, гости први постижу погодак у другом полувремену - 14:13.

18.38 - Рукометаши Србије воде против Египта на полувремену са 14:12. Најефикаснији код "орлова" је Илић са пет погодака, Египат предводи Елдера са истим бројем голова. На голу Србије одличан Цупара који је одбранио два седмерца.

18.25 - Египћани у 23. минуту стижу до другог изједначења не мечу - 10:10.

18.22 - Изабранцци тренера Ненада Перућинића воде са 9:7 у 20. минуту меча.

18.12 - Србија води са 4:2 после првих десет минута меча.

18.05 - Кукић постиже први погодак за "орлове" на мечу, Србија води са 1:0.

18.01 - Почео је меч на Бањици, Србија је прва кренула са цента, Кукић је шутирао али голман гостију брани његов шут.