Почело ЕП у рукомету, Хрватска сигурна на отварању

Рукометаши Хрватске су победили у Катовицама селекцију Белорусије са 27:21 (15:15) у првој утакмици Европског првенства у Пољској.

Хрватску је до прве победе у Групи Б предводио Мануел Штрлек са девет голова, док су Марко Копљар и Иван Чупић постигли по пет. У репрезентацији Белорусије најефикаснији је био Сергеј Рутенка са осам голова.

Хрватска је била у резултатском заостатку током читавог првог полувремена. Рутенка је одлично отворио утакмицу и са два поготка довео је Белорусију у вођство од 2:0.

Лоша игра у одбрани, спор проток лопте у нападу уз промашене седмерце онемогућавали су Хрватској да надокнади почетни заостатак, па је Белорусија у 12. минуту стигла и до максималне предности од три разлике (8:5), пише Хина.

При вођству Белорусије од 10:8 у 18. минуту хрватски селектор Жељко Бабић одлучио је да промени голмана, па је Мирка Алиловића заменио дебитант на великим такмичењима Иван Стевановић и то је донело резултатски помак.

Стевановић је до одмора сакупио четири одбране и остали играчи су заиграли ангажованије у одбрани, па се на одмор отишло са нерешеним резултатом 15:15.

Након што у прва три минута другог полувремена ниједна репрезентација није постигла погодак, Чупић је поготком с крила донео прво вођство Хрватској на утакмици.

У 39. минуту Хрватска је повела са три разлике (20:17), да би шест минута пре краја било пет голова предности за Хрватску, па је питање победника одлучено.

У другом мечу Групе Б, Исланд је савладао Норвешку са 26:25.

У првој утакмици групе А, у којој се такмичи и наша селекција, Француска је са 30:23 савладала Македонију.