Рукометаши Србије поражени од Словеније

Мушка рукометна репрезентација Србије изгубила је у Фленсбургу од селекције Словеније са 23:21 (12:11), у првом колу турнира Супер куп у Немачкој. У суботу од 15.30 Србија игра против домаћина.

Најефикаснији у редовима српског тима били су Дукић са пет и Шешум и Марсенић са по три гола, док су Словенце до тријумфа предводили Цехте са шест, Маргуч са пет и Жвижеј са четири.

Селектор Дејан Перић рекао је да су његови изабраници у првом полувремену имали проблем са техничким грешкама и половичним шутевима у продуженом контранападу које је противник кажњавао.

"Агресивнијом одбраном и уз помоћ голмана Ивезића успели смо да дођемо до егала на крају првог дела. Како се у другом полувремену играло гол за гол, беспотребно смо инсистирали на игру са пивотменом, тако да смо противнику дали неколико лопти да се одлепи. Нисмо реализовали предност играча више, тако да је Словенија дошла до заслужене победе", казао је Перић.

У другој утакмици Супер купа рукометаши Србије играју у суботу у Хамбургу од 15.30 сати против домаћина Немачке, која је раније победила Бразил са 29:20 (15:12).