Норвежанке првакиње Европе - поново!

Рукометашице Норвешке освојиле су у Будимпешти титулу првакиња Европе, пошто су у финалу савладале селекцију Шпаније са 28:25 (10:12).

Шпанија је играла боље у првом полувремену, када је имала предност од пет голова (19. минут 10:5), међутим, није имала снаге да у истом темпу одигра цео меч.

Норвежанке су преокренуле резултат у 34. минуту и одржавале предност од три, четири гола до краја утакмице.

Рукометашице Шпаније су други пут играле у финалу Европског првенства, после 2008, и други пут изгубиле од Норвешке.

Норвежанкама је ово седмо заредом учешће у финалима ЕП, од укупно девет, и шеста титула првакиња Европе.

Рукометашице Шведске освојиле су бронзану медаљу на Европском првенству, након што су у мечу за треће место авладале селекцију Црне Горе са 25:23 (11:12).

Шведска је у другом полувремену одиграла боље, преокренула резултат у своју корист и успела мирно да уђе у завршницу. Црна Гора је имала своје прилике, међутим, у финишу пет минута није успела да постигне гол.

У репрезентацији Шведске истакла је Изабела Гулден (проглашена за најкориснију играчицу шампионата) са седам голова, док је најефикаснија у тиму Црне Горе била Катарина Булатовић са осам голова.

Србија је заузеле 15. место на шампионату, а такмичење је завршила у првој фази, у Осијеку, са три пораза.