Скоро као Абебе Бикила...

Етиопљанки Етенеш Диро догодио се пех у стиплчез трци да јој спадне спринтерица после судара тркачица на стази, али она није одустала већ је наставила и босонога завршила трку изборивши пласман у финале. Да ли се тада присетила свог легендарног земљака „босоногог маратонца“ Абебеа Бикиле...

Атлетичарка из Етиопије одушевила је спортску јавност након што је трку на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру завршила са само једном патиком. Премда је у почетку заостајала за противницима, храбра Етиопљанка је успела да у наставку престигне чак десет такмичарки и у дисциплини на 3000 метара стиплчез на крају заузме седмо место.

Седмо место је било недовољно за финале, међутим након уложене жалбе судије су дозволиле пролаз у финале које је на програму у понедељак.

Њена упорност многе је подсетила на њеног легендарног земљака Абебе Бикилу.

А те 1960. године Абебеа Бикилу, у маратонској трци на Олимпијским играма у Риму , који је у последњи час уврштен у репрезентацију Етиопије, жуљале су нове спринтерице које је добио пред саму трку. Скинуо их је, одлучио да трчи бос - и победио, поставши први освајач златне олимпијске медаље из Африке јужно од Сахаре. Многи су мислили да је то случајност, али Бикила је и на следећим Играма 1964. поново победио, поставши први човек у историји коме је успело да два пута заредом победи у маратону на Олимпијским играма.