Ђорђевић: Добар резултат, али нећемо стати на овоме

Селектор кошаркашке репрезентације Србије Александар Ђорђевић изјавио је након победе над селекцијом Хрватске да је то добар резултат, али да се кошаркаши неће зауставити на томе.

Ово је добар резултат, али немојте да мислите да смо ми задовољни и да ћемо овде стати. Мислим да имамо и право, и обавезу, и амбицију, и жељу да се боримо за финале, рекао је Александар Ђорђевић новинарима у Рију.

После победе Србије над Хрватском – 86:83, селектор кошаркаша је подсетио да је утакмици претходила тензија и нервоза са свих страна.

"Ово није обична утакмица јер утакмице између Србије и Хрватске никада нису обичне и увек су нешто више од пласмана у полуфинале неког такмичења. Мој задатак је био најтежи, да смирим главе и страсти и да их једноставно вратим у кошарку", рекао је Ђорђевић.

То су, како је додао, успели да ураде у полувремену, после непотребне нервозе на почетку.

"Јако нервозно смо отворили утакмицу, без разлога јер утакмица се не добија у првих пет минута. После тога смо кренули да играмо препознатљиву кошарку. Мислим да смо се спустили у став, заратили одбраном. Они су изузетно искусна и паметна екипа. Одиграли су јако добар турнир", рекао је Ђорђевић.

Ђорђевић је за РТС рекао да су играчи осетили важност утакмице, а и противника који је, историјски, наш највећи ривал.

Центар српског кошаркашког тима Мирослав Радуљица рекао је за РТС да је утакмица била тешка, да су у њу ушли нервозно, али да су преломили у трећој четвртини и направили лепу предност.

Држало нас је то до краја, каже Радуљица.