Тамара Салашки без пласмана у полуфинале

Осмог дана такмичења на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру Србија имала једног представника - Тамара Салашки учествовала у квалификацијама у трчању на 400 метара. Тамара заузела треће место у својој квалификационој групи, али није успела да се пласира у полуфинале по резултату.

Српска атлетичарка Тамара Салашки заузела је треће место у другој квалификационој групи у трци на 400 метара на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру, али није успела да се пласира у полуфинале.

Салашки је трку завршила за 52 секунде и 70 стотинки, што је укупно било 33. време.

Пласман у полуфинале из друге квалификационе групе избориле су Американка Алисон Феликс и Украјинка Олха Земљак.

Американка је заузела прво место, пошто је трку завршила за 51,24 секунде, док је Земљак била 16 стотинки спорија.

Пласман у полуфинала избориле су првопласиране и другопласиране из осам квалфикационих група и наредних осам најбржих атлетичарки.

Овако су протекле квалификације на 400 метара:

16.43 - Иако нису завршене све квалификационе трке, можемо да кажемо да се Тамара Салашки није пласирала у полуфинале.

16.30 - Тамара неће наступати у полуфиналу на 400 метара, али да сачекамо и званичне резултате...

16.08 - Салашки истрчала 52,70 и заузела треће место у својој квалификационој групи.

Пласман у полуфинала избориће првопласиране и другопласиране из осам квалфикационих група и наредних осам најбржих атлетичарки.