Победа против Аустралије, крај лоше серије

Ватерполо репрезентација Србије остварила је прву и веома важну победу на Олимпијским играма у Рију, пошто је у мечу четвртог кола била боља од Аустралије са 10:8!

Поново су се "делфини" мучили, у неколико наврата били у резултатском заостатку и очигледној кризи игре, али су ипак у последњој деоници успели да пронађу начин да сломе отпор упорних Аустралијанаца.

Меч су преломили сјани голови споља наших бомбардера Прлаиновића и Филиповића. Асутралијанци у финишу нису имали ни снаге ни знања да се врате у меч, па је европски и светски првак дошао до прве, неочекивано дуго чекане победе на турниру.

Резултат по четвртинама је био 2:2, 2:3, 2:1 и 4:2.

Најефикаснији у редовима изабраника Дејана Савића били су Андрија Прлаиновић, Слободан Никић и Милан Алексић са по два гола.

Наредни меч Србија игра против Јапана у уторак.

Ток меча:

04.15 - Крај меча, Србија - Аустралија 10:8!

04.02 - Нешто боља игра изабраника Дејана Савића у трећој четвртини, али то је довољно само за нерешен резултат - 6:6. Неизвесност је велика...

03.44 - Полувреме и предност за Аустралију од 5:4. Гол вишка противник је постигао у последњим скеундама друге деонице, на превише лак начин.

03.25 - После првих осам минута резултат је нерешен - 2:2. Повели су Аустралијанци, "делфини" потом преокренули, да би противник у самом финишу стигао до новог поравнања.