Американке прејаке за српске кошаркашице

Кошаркашице Србије поражене су и трећи пут на олимпијском турниру, овога пута од селекције САД 110:84. Србија ће у последња два кола покушати да се домогне четвртог места на табели, које води у четвртфинале такмичења.

Женска кошаркашка репрезентација Србије забележила је и трећи пораз на Олимпијским играма у Рију, пошто је у утакмици 3. кола Б групе поражена од САД 110:84 (31:21, 25:13, 28:27, 26:23).

Шампионке Европе у других 20 минута пружиле су достојан отпор Американкама, што је велики подстрек уочи два одлучујућа меча у борби за четвртфинале - против Кине и Сенегала.

Најефикасније у тиму Србије биле су Соња Петровић и Јелена Миловановић са по 15 поена.

Србија наредни меч игра у петак, од 17.15 сати, против Кине.

Овако је протекао меч:

22.08 - Крај, Србија - САД 110:84.

Утакмица је одавно изгубила такмичарски карактер, па америчке кошаркашице стижу до рутинске победе, треће на турниру.

21.48 - После три одигране четвртине, Србија - САД 61:84.

Изједначену трећу четвртину Американке добијају са 28:27. Чини се да је победник овог меча одавно познат.

21.13 - Полувреме, Србија - САД 34:56.

Американке полако подижу предност, из минута у минут. Већ на полувремену изабранице Марине Маљковић имају више од 20 поена минуса.

20.50 - После прве четвртине Американке имају десет поена предности - 31:21.

Добро су се држале српске кошаркашице до финиша прве четвртине, када Американке праве серију и на први одмор одлазе са десет поена предности.