Пораз од Шпаније на отварању турнира

Србија - Шпанија 59:65. Одлична одбрана тима Марине Маљљковић недовољна за тријумф против Шпаније. Одличне Миловановић, Петровић и Пејџ. Подеду Шпанији донеле Ксаргај и Круз.

Две серије по пет узастопних поена у последњој деоници преломиле су резултат у корист Шпаније против дефанзивно веома добре решрезентације Србије.

Тврда одбрана коштала је екипу Марине Маљковић озбиљног учинка спољне линије, па се најбоља играчица прошлог Европског првенства Ана Дабовић у стрелвце уписала тек средином последње деонице.

Недостатак поена бекова, није међутим, кључно утицао на ток утакмице јер  су у нападу биле расположене Јелена Миловановић са 17, Данијела  Шејџ са 14 и Соња Петровић са 12 поена, уз осам скокова.

Србија је погодила свега три од укупно 15 тројки које је шутирала.

На другој страни, Шпанија је до победе дошла захваљујући серији срећних околности, грешака репрезентативки Србије, али и чак 19 офанзивних скокова.

Најефикацнија у екипи Шпаније била су Марта Ксаргај са 15 и Ана Круз са 13 поена. Асту Ндур је уз 11 поена имала и 12 скокова.

Овако је текла утакмица:

21.00 -  Србија - Шпанија 59:65.

20.42 - Два поена предности за Шпанију пред последњу деоницу. Јаке одбране ма обе стране. Спољна линија Србије готово без учинка, одличне Миловановић, Петровић и Пејџ. Србија - Шпанија 44:46.

20.13 - Почело је друго полувреме.  Прве поене постужу кошаркашице Шпаније. Соња Петровић одмах направила трећи фаул, али и одмах затим погодила тројку, Србија поново води.

19.58 -  Нерешено на полувремену 31:31.

19.55 - 31-30 за Србију на минут до полувремена. Сјајне одбране на обе стране.

19.37 -  Шпанија је одличним скоком у нападу успела да успостави равнотежи и поведе 19-18. Крај прве четвртине.

19.22 - Шпанија тражи тајм-аут после четири минута игре. Добра одбрана Србије и стрпљива игра у нападу за одличних 13:4.

19.15 -  Почело је, Србија игра против Шпаније. Тим Марине Маљковић отвара меч серијом 4:0.