Словачка после пенала елиминисала САД са хокејашког турнира, у полуфиналу Русија, Финска и Шведска

Хокејаши Словачке први су полуфиналисти на Зимским олимпијским играма у Пекингу, пошто су после бољег извођења пенала били бољи од САД 3:2.

Хокејаши САД заустављени су у четвртфиналу олимпијског турнира, а Словачка је славила после драме и пенала.

Словаци су повели преко Слафковског, али су Амери изједначили у финишу прве трећине и повели у другој после гола Хентџиса.

У последњем минуту треће деонице Словачка је дошла до изједначења и продужетка, а стрелац је био Хривик.

У додатних 10 минута није било голова, па се првог полуфиналисту одлучили пенали. Американци су свих пет покушаја промашили, док је једини стрелац за Словачку био Челарик.

Словаци ће у полуфинали играти против бољег из дуела између Шведске и Канаде.

Русија је са 3:1 савладала Данску, а у полуфиналу ће играти против Финске, која је са 3:1 елиминисала Швајцарску.

Последњи полуфиналиста је селекција Шведске, након тријумфа од 2:0 над Канадом.