Почео фудбалски турнир за жене

Првог дана такмичења на Олимпијским играма у Пекингу одигране су три утакмице на женском фудбалском турниру.

Јапан је одиграо нерешено са екипом Новог Зеланда 2:2 у оквиру првог меча групе Г. Утакмица је одиграна у граду Ћинхуангдао. Јапанке су успеле да извуку нерешен резултат, иако су губиле са 2:0. Голове за Нови Зеланд постигле су Кирсти Јалоп и Амбер Херн. Први гол за Јапан у 72 минуту постигла је Аја Мијама, док је изједначујући гол, четири минута пре краја утакмице постигла Хомаре Сава.

У првој утакмици групе Ф, два међу главним кандидатима за титулу ,Бразил и Немачка ,одиграли су нерешено 0:0. Играло се у Шењангу и то је био први међусобни дуел две екипе од прошлогодишњег финала Светског првенства ,који су добиле немачке фудбалерке са 2:0.

На отварању такмичења у групи Е Канада је добила Аргентину. Меч је одигран у граду Тијађин. Повела је Канада у 27. минуту голом Кендејс Чепман .Други гол за Канађанке постигла је у 72. минуту Кара Ланг, док је почасни погодак за екипу Аргентине у 85. минуту постигла Мариела Коронел.

У току дана биће одигране још три утакмице.  У Групи Е домаћин Кина састаје се са Шведском, у другом мечу Ф групе Северна Кореја играће са Нигеријом, док ће у групи Г снаге одмерити Норвешка и САД.