Војна мушка репрезентација Србије друга на Светском војном првенству у баскету 3x3

Војна мушка репрезентација Србије освојила је друго место на 3. ЦИСМ Светском војном првенству у баскету 3x3, одржаном у Новом Саду. Наша екипа одиграла је шест одличних утакмица, а у финалу је била боља екипа војне репрезентације Француске. Треће место освојила је екипа војне репрезентације Немачке.

Чланови вицешампионске екипе били су потпоручник Немања Митић из командне чете Команде Копнене војске, потпоручник Милан Милошевић из 35. артиљеријско-ракетног дивизиона ПВО Треће бригаде копнене војске, водник Драгољуб Шикман из Оклопно-извиђачког батаљона Копнене војске и десетар Петар Антуновић из Мешовите артиљеријске бригаде Копнене војске, саопштило је Министарство одбране.

Забележено је и учешће војне женске репрезентације Србије, у чијем су тиму биле потпоручник Јована Шикман из Мешовите артиљеријске бригаде Копнене војске, потпоручник Миона Миљковић из Техничког опитног центра, кадет Медицинског факултета ВМА Мина Белић и ученица Средње стручне војне школе Милица Бакула.

У женској конкуренцији медаље су освојиле војне екипе Француске, Белгије и Холандије.

Тренери екипа били су потпоручник Филип Павловић и потпоручник Петар Ђокић.

За подијуме ове престижне спортске приредбе надметале су се војне репрезентације из 20 држава чланица Међународног савета за војне спортове ЦИСМ, које су у 53 утакмице допринеле да турнир буде организован на највишем нивоу и да се најбоље екипе попну на победничка постоља.