Тријатлонци Србије сребрни на Сребрном језеру, Украинци шампиони

Украјински такмичари освојили су златне медаље у мушкој и женској категорији у триатлону на Сребрном језеру покрај Великог Градишта, док су српским представницима припале сребрне медаље.

Прво место у мушкој конкуренцији освојио је Украјинац Мирон Бојку, који је победио резултатом 2:03:49 минута. Друго место са скоро два минута кашњења припало је српском триатлонцу Владимиру Данку, док је "бронзани" Украјинац Иван Шевченко.

У женској конкуренцији прво место је освојила Украјинка Крилова Мархарита резултатом 2:17:33. Друга је кроз циљ прошла српска такмичарка Ива Ðукић са оствареним временом 2:21:35, док је бронза отишла у руке Украјинке Варваре Микине.

У категорији штафета прво место заузео је тим Нис, друга позиција припала је екипи Спорт и Здравље, треће место освојила је постава Сд ранинг тим.

На Сребрном језеру учествовали су триатлонци из седам земаља, а учествовало је више од 200 такмичара.

Трка у формату 1,5 км пливања, 40 км бицикла и 10 км трчања је била и званично Првенство Србије у триатлону у организацији Спортског удружења 11ТРИ, Триатлон савез Београда и под покровитељством Министарства омладине и спорта и Општине Велико Градиште - Спортски савез Великог Градишта.

Сезона 2022. триатлона у Србији обухвата три трке. Прва и друга, Првенство Србије у спринт дисциплине и Олимпијски триатлон.