Абасов шампион Европе, злато за Србију после 37 година

Коначно, после 37 година, злато за Србију на Европском првенству. Српски боксерски репрезентативац Вахид Абасов освојио је титулу првака Европе, пошто је у финалу шампионата у Јеревану, у категорији до 67 кг, савладао Грузина Лаша Гурулија.

То је прва златна медаља за српски бокс још од 1985. године када је Љубиша Симић у Будимпешти постао првак Европе.

У првој сесији такмичарског дана српски боксерски ас Вахид Абасов у олимпијској категорији 63,5–67 кг убедљиво је у полуфиналу савладао Молдавца Александера Парашћијева.

"Србијо поносни смо и срећни, злато сија на нашим грудима. Србијо доносимо ти кући злато", рекао је након интонирања химне Боже правде у Јеревану Вахид Абасов.

Златну медаљу репрезентативцу Србије честитао је председник Александар Вучић.

"Све честитке нашем боксерском шампиону Вахиду Абасову на европском злату! Ово је фасцинантан успех који враћа српски бокс на светску сцену после 30 година! Идемо даље, за нова злата и нове победе! Браво, Вахиде", написао је Вучић на Твитеру.

Нешто касније, другу златну медаљу за Србију освојио је Артјом Агејев, у категорији до 80 кг, савладавши Италијана Алфреда Кромвела Комеја.