Паратриатлонац из Србије освојио бронзану медаљу на Европском првенству

На Европском првенству у паратриатлону које се од 27. до 29. маја 2022. године одржава у Пољској, Лазар Филиповић, наш најбољи паратриатлонац, у категорији ПТВИ (слепи и слабовиди спортисти) са Страхињом Тракићем као водичем освојио је треће место и бронзану медаљу.

Лазар и Страхиња су трку завршили за 48 минута и 8 секунди. За другопласираним такмичаром из Француске заостали су 16 секунди а победник, такмичар из Велике Британије, био је бржи од њих за 48 секунди.
"Изузетно хладно време, ваздух 9 степени, вода 14 степени. Организатори су сегмент пливања заменили трчањем 2,6 километра. Наши момци су повели трку и до последњих 15 секунди су били у вођству, али одмах иза њих су били тандеми из Велике Британије и Француске. У последња два километра на трчању су нас престигли и заузели смо трећу позицију", изјавио је Марко Павловић, тренер паратриатлонске репрезентације Србије.

Овај врхунски спортски резултат има додатну тежину ако имамо у виду конкуренцију у којој је остварен као и да је Лазар због повреде пропустио Параолимпијске игре у Токију и у дужем временском периоду био спречен да тренира.

На Европском првенству у Пољској учествовали су најбољи паратриатлонци из Европе, укључујући и све учеснике Параолимпијских игара из Европе. Освајач бронзане медаље на играма у Токију је на овом европском првенству заузео осмо место.