Спрема се спектакл, Ремси и Бенгалси у Супербоулу

у 56. издању Супербоула НФЛ лиге учествоваће ЛА Ремси и Синсинати Бенгалси. Један од највећих спортских спектаклова на свету на програму је 13. фебруара у Лос Анђелесу.

ЛА Ремси резервисали су своју карту за Супербоул, пошто су у финалу НФЦ савладали Сан Франциско фортнинајнерсе са 20:17.

У веома узбудљивом мечу, тим из Лос Анђелеса је минут до краја успео да стекне предност филд голом, да би потом одузео лопту ривалу и тако привео меч крају.

Ремси су се тако пети пут у историји франшизе пласирали у велико финале НФЛ лиге.

Од како су у Лос Анђелесу, Ремси никада нису победили у Супербоулу (1999. освојили, али као Сент Луис Ремси), а последњи пораз дожвели су 2018. године.

Противници у 56. уздању Супербоула биће им Синсинати Бенгалси.

Тим који је до пре две недеље имао пост од 31 годину без победе у плеј-офу, ове сезоне играо је сјајно и своје место заслужио елиминацијом Канзас Сити чифса.

Бенгалси никада нису освојили НФЛ лигу, а два пута су губили у Супербоулу.

Велико финале НФЛ лиге важи за једно од најспектакуларнијих догађаја на свету.

Домаћин ће бити Лос Анђелес, а меч ће се играти 13. фебруара на стадиону "СоФи" у Инглвуду.

Поред надметања НФЛ тимова, Супербоул привлачи огромну пажњу и осталим догађајима, пре свега сјајним програмом у паузи за полувреме.

За шоу су ове године задужени Еминем, Доктор Дре, Кендрик Ламар, Снуп Дог и Мери Џеј.

Упркос коронавирусу, очекује се да ће стадион у Лос Анђелесу бити крцат, као и да ће и овогодишње издање Супербоула "окренути" милијарде долара.