Одбојкаши Звезде поражени од Ориона у квалификацијама за Лигу шампиона

Одбојкаши Црвене звезде изгубили су од холандског Ориона резултатом 3:0, по сетовима 26:24, 25:20 и 25:20 у првом мечу другог кола квалификација за Лигу шампиона.

Меч у Дутинхему трајао је 83 минута, а трибине хале биле су попуњене готово до последњег места.

Звезда је шансу пропустила у првом сету, кад је имала и сет лопту при вођству 24:23, али је домаћин нанизао три поена и повео са 1:0 у сетовима, а затим релативно лако добио наредна два сета и стигао до максималне победе.

Максим Шкредау био је најбољи у победничком тиму са 15 освојених поена, а са по 11 су га пратили Кас Абрахам и Том Купс. У екипи Црвене звезде се истакао Ахмед Омар са 10 освојених поена.

Реванш се игра осмог октобра у Београду. Победник дуела Црвена звезда – Орион играће у одлучујућој, трећој рунди квалификација (16. и 23. октобар) против победника двомеча Хипо Тирол Инсбрук (Аустрија) – Младост Загреб (Хрватска).

У првој утакмици, одиграној у Аустрији, Хипо Тирол Инсбрук је победио Младост са 3:0 (25:16, 25:14, 25:18).