Одбојкаши Србије поражени од Француске, мале шансе за финални турнир

Мушка одбојкашка репрезентација Србије поражена је у трећој утакмици у Анахајму на турниру Лиге нација од селекције Француске 3:1 (20:25, 25:23, 25:20, 28:26) и знатно смањила шансе за пласман на финални турнир у Гдањску. Французи су до победе дошли после преокрета у другом делу меча.

Одбојкаши Србије су одлично почели меч, убедљиво добили први сет и водили у већем делу другог сета, али су пропустили шансу, па су Французи преузели иницијативу и успели да изједначе и начине резултатски обрт.

Потом тим Игора Колаковића није успео да се врати у игру и Французи су однели победу у дуелу.

У сенци пораза од Француске остао је рекорд Марка Подрашчанина, који је одиграо 332. меч и сада је играч са највише утакмица у дресу репрезентације.

Србија у последњем мечу, у суботу од 22.30 сати игра против Бугарске и за место на Фајнал-ејту потребна је победа, уз поразе директних конкурената Француза и Холанђана.