Одбојкашице Србије након преокрета савладале селекцију Тајланда

Одбојкашице репрезентације Србије победиле су после преокрета селекцију Тајланда 3:2 (24:26, 22:25, 25:17, 25:12 и 16:14) у трећој утакмици друге седмице Лиге нација.

После два маратонска меча против Јапана и Бразила, Србија није имала снаге да се супротстави расположеном Тајланду у прва два сета.

Рано је ривал правио резултатску залиху у оба случаја и лако је дошао до велике предности од 2:0. Иако је у тим тренуцима деловало да ће Србија тешко успети да се врати у овај меч, изабранице Ђованија Гвидетија су имале другачије планове.

Најпре су пронашле своју игру у трећем сету, што им је омогућило да смање заостатак, да би у четвртом периоду у потпуности надиграла ривала и избориле трећи тај-брејк у оквиру ове седмице турнира. Велика борба за сваку лопту и сваки поен вођена је током читавог петог сета.

Тако је било до резултата 11:10, у корист Србије, када је Тајланд серијом од 4:0, стигао до меч лопти. Није предаја била опција за сениорке Србије, које су најпре успеле да продуже утакмицу, а потом и искористе своју прву шансу за важан тријумф.

Србија ће последњи меч у Бразилији одиграти у недељу, 18. јуна против Хрватске, од 2.00 часа по нашем времену. Финални турнир Лиге нација у конкуренцији одбојкашица одиграти од 12. до 16. јула у Арлингтону у САД.

Системом такмичења Лиге нација предвиђено је да се за сваку седмицу такмичења формирају по 2 групе са по 8 селекција, као и да такмичење у оквиру једне седмице траје 6 дана, од уторка до недеље. Свака репрезентација ће одиграти по 12 утакмица током 3 седмице, односно 4 меча за 6 дана током једне седмице.

На Финалном турниру ће играти 8 репрезентација, а такмичење почиње од утакмица четвртфинала.