Одбојкашице Србије после пет сетова поражене од селекције Бразила

Одбојкашице Србије поражене су од селекције Бразила резултатом 3:2 (23:25, 25:22, 21:25, 25:12, 15:11) у другом мечу друге седмице Лиге нација у Бразилији.

У репризи прошлогодишњег финала Светског првенства, Србија је одиграла одличан меч, али је Бразил ношен атмосфером са трибина успео да оствари минималну победу. Фантастично су изабранице Ђованија Гвидетија одиграле први сет. После нешто бољег почетка Бразила (4:2), Србија је направила серију од 7:0, али се на томе није зауставила и стекла је лепу резултатску залиху.

Ипак, домаћин је учинио завршницу занимљивом, пошто је успео да поравна резултат (23:23), али су сениорке Србије биле довољно концентрисане и на крају су повеле са 1:0. Готово идентична слика на терену била је и у другом сету, али су овог пута улоге биле замењене. Бразил је од старта био агресиван, да би Србија сјајном игром у другој половини сета пришла на два поена заостатка у завршници.

Међутим, домаћин је био истрајан и убрзо је изједначио укупан резултат. Дешавања у претходном сету нису пореметила Србију, која је у трећем поновила игру из првог периода. Све је функционисало у игри тима који са клупе предводи Ђовани Гвидети. Иако је и Бразил имао своје шансе.

На крају су сениорке Србије биле одличне у завршници и по други пут су повеле на овом мечу. Било је јасно домаћину турнира да све карте у четвртом сету мора да баци на напад. Тако је и било, пошто је Бразил био и више него агресиван и успео је да избори тај-брејк. Бразил је наставио са бољом игром и на почетку петог сета, али се Србија ни у једном тренутку није предавала.

На крају Бразил је искористио предност и стигао је до минималног тријумфа. Трећи меч у Бразилу, Србија ће одиграти у суботу, 17. јуна од 2.00 часа по нашем времену против Тајланда. Финални турнир Лиге нација 2023. године у конкуренцији одбојкашица одиграти од 12. до 16. јула у Арлингтону у САД.