Савладан и Јапан

Србија је остварила и другу победу на турниру Светске лиге 2012. Србија је јутрос у Хамамацуу, у Јапану, у мечу 3. кола, савладала домаћина са 3:2, по сетовима 22:25, 25:21, 25:27, 25:19 и 15:12, после 126 минута игре. "Орлови" освојили прво мешто на турниру, пошто је Куба савладала Русију са 3:2.

У трећем колу А групе Светске лиге за одбојкаше репрезентација Србије савладала је јутрос у Токију Јапан са 3:2 (22:25, 25:21, 25:27, 25:19, 15:12).

Остварила је Србија важну победу против Јапна, у мечу у коме су изабраници Игора Колаковића могли до тријумфа и после четири сета, али је Јапан у завршници трећег сета искористио шансу да дође до вођства од 2:1.

Изабраници Игора Колаковића су током читавог меча деловали компактно, а податак да су сви играчи учествовали у победи довољно говори да је колективна, али и борбена и пожртвована игра Србије била одлика у мечу против Јапана. Освојена су два бода, укупно шест на три утакмице, што је, поред све боље игре, одличан показатељ пред турнир Интерконтиненталних квалификација за ОИ 2012, који ће се одиграти од 01. - 10. јуна у Токију.

Најбољи српски одбојкаши турнир у Хамамачу завршили су са скором од две победе и једног пораза. Једини пораз доживели су на старту када су изгубили од Русије са 3:2. Јуче су савладали Кубу са 3:1.

Српски одбојкаши ће до 30. маја тренирати у Хамамацуу, а потом ће отпутовати у Токио, где ће од 1. до 10. јуна учествовати на турниру Интерконтиненталних квалификација за Олимпијске игре у Лондону.

Други турнир А групе Светске лиге одиграће се од 15. од 17. јуна у Санто Домингу, у Доминиканској Републици, где ће Куба бити домаћин, јер није завршено реновирање дворане у Хавани.

На Финалном турниру у Софији, од 4. до 8. јула, играће шест репрезентација: Бугарска, победници група и најбоља другопласирана селекција.

1. Србија 3 2 1 8:6 6
2. Куба 3 2 1 7:5 5
3. Русија 3 2 1 8:7 5
4. Јапан 3 0 3 4:9 2