"Фурија" прегазила Литванију

Шпанија савладала Литванију (91:79) и практично обезбедила прво место у групи А. "Фурија" на полувремену водила 62:36(!), на крају домаћини првенства ублажили пораз. Словенија забележила и четврту победу на турниру, савладана Белгија (70:61).

Репрезентација Шпаније наставља са фантастичним партијама на Европском првенству у Литванији и истиччу озбиљну кандидатуру за ново освајање титуле. "Фурија", у четвртом колу савладала домаћина (91:79), иако је на полувремену водила са 26 поена разлике.

Прво полувреме меча између Шпаније и Литваније било је, једноставно речено, демонстрирање силе. У прве две четвртине Шпанија је постигла по 31 поен, а кошаркаши Литваније деловали су као аматери наспрам сјајних шпанских звезда.

У другом делу, Шпанци су дозволили Литванији да смањи резултат и избегне бламажу на свом терену, па коначних 91:79 делују више него повољно за домаћина Европског првенства.

најефеиканији у редовима Шпаније био је Хуан Карлос Наваро са 22 поена, Пау Гасол додао је 17, док је одличну партију пружио дебитант Серж Ибака са 15 поена и девет скокова. Бољи од осталих у литванском тиму био је Валансијунас са 13 поена.

Словенија се дуго мучила са Белгијом, али је на крају забележила и четврту победу на шампионату. Белгијанци су током првог полувремена били изједначени са фаворизованим Словенцима, да би последња четвртина решила коначног победника.

У победничком тиму најбољи је био Горан Драгић са 18 поена, док је Мирза Бегић додао 14. Код Белгијанаца најбољи је био искусни Томас Ван дер Шпигел са 16 поена и седам скокова.