Македонци бољи од Хрвата

Прво изненађење на Европском првенству направили су Македонци који су савладали фаворизовану Хрватску са 78:76. У неизвесној утакмици победник одлучен у последњем минуту. Код Македонаца најбољи Мекејлеб са 19 поена и Илијев са поеном, у репрезентацији Хрватске најбољи Дрејпер са 13 кошева.

У новом екс-Ју дербију на Европском првенству Македонци су успели да изненаде Хрвате. Наши јужни суседи победили су Хрватску резултатом 78:76, по четвртинама 21:18, 16:23, 23:21, 18:14.

Погубан за Хрватску био је некадашњи играч Партизана Бо Мекејлеб који је постигао 19 поена. Још један бивши играч црно-белих, Владо Илијевски постигао је поен мање, док је сјајну партио имао и некадашњи центар Црвене звезде Перо Антић.

Код Хрвата најбољу партију је пружио натурализовани Американац Донтеј Дрејпер који је постигао 13 поена.

У неизвесној утакмици обе екипе више пута су се смењивале у вођству, али ниједна није успела да се превише одлепи. Чинило се да ће Хрвати силовитим стартом у трећој четвртини успети да сломе Македонце, али заостатак од осам поена брзо је надокнађен.

Меч је одлучен у последњем минуту, када је при резултату 76:76, после промашених слободних бацања Дрејпера, и неколико погубљених лопти са обе стране, на линију пенала отишао Илијевски.

Бившем играчу Партизана рука није задрхтала и постигао је поене који су на крају донели победу Македонији. Последњи напад имали су Хрвати, али њихов покушај за три поена није успео.

После овог меча обе екипе имају по једну победу и пораз.