Ватромет у Мадриду, Лестер изгорео у "змајевом гнезду"

За крај групне фазе, више од 85.000 људи је уживало у спектакуларном мечу у Мадриду. Реал и Дортмунд су одиграли, с обзиром на бројне прилике само 2:2. Лестер, шампион Енглеске, који је већ обезбедио прво место у групи без изгубљеног меча, дао је себи одушка и изгубио од Порта са 5:0. Тотенхем после преокрета славио победу против московског ЦСКА са 3:1.

Меч у Мадриду, који је донео одлуку ко ће у наредну фазу са прве, а ко са друге позиције, потпуно је оправдао очекивања.

Најављиван као велики дерби и као спектакл у последњем колу групне фазе, тај меч је био посластица за све љубитеље фудбала.

Реал је повео захваљујући расположеном Бенземи, који је постигао два гола – у 28, а потом и у 53. минуту.

Дортмунд ни пре голова Реала није био лошији тим, али није успевао да искористи прилике. А створио је неколико феноменалних.

Обамејанг је у 60. минуту, после дивне акције Вајгла и Шмелцера, лако савладао Кејлора Наваса.

Реал се несхватљиво повукао, док гости нису одустајали до самог краја, што им се исплатило.

Марко Ројс, који је шансу добио са клупе, погодио је у 88. минуту и донео реми Дортмунду, који је осигурао прво место у групи.

Са друге позиције ће у наредну рунду Реал, док ће у Лигу Европе фудбалери Легије, који су на свом стадиону победили Спортинг са 1:0.

Легија је пре вечерашње утакмице имала освојен само један бод и за пласман у нокаут фазу Лиге Европе им је била потребна победа против Спортинга, који је завршио учешће у европским такмичењима за ову сезону.

Пољска екипа је у томе и успела, а једини гол на утакмици постигао је Гиљерме у 30. минуту, захваљујући  асистенцији Александра Пријовића.

Спортинг је утакмицу завршио с десеторицом играча на терену, пошто је Вилијам Карваљо у 85. минуту добио други жути картон.

Фудбалери Тотенхема су се пласирали у нокаут фазу Лиге Европе, пошто су после преокрета победили ЦСКА из Москве са 3:1, док је Бајер Леверкузен са 3:0 био бољи од Монака.

Тотенхем се вечерашњом победом на Вемблију у директном окршају са "армејцима" изборио за трећу позицију и за пласман у нокаут фазу Лиге Европе.

ЦСКА је повео голом Алана Дзагојева у 33. минуту, на асистенцију репрезентативца Србије Зорана Тошића.

Лондонски тим је био знатно бољи ривал у првих 45 минута. То је искористио и стигао до преокрета пре полувремена. Дели Али је у 38. минуту искористио центаршут Кристијана Ериксена и довео Тотенхем до изједначења, да би у судијској надокнади времена Хари Кејн направио преокрет.

Голман ЦСКА Игор Акинфејев је неспретно реаговао после једног шута у 77. минуту, па је лопта завршила у његовој мрежи.

Бајер и Монако су у Леверкузену играли утакмицу без великог резултатског значаја, пошто је Монако и пре овог кола обезбедио прво, а Бајер друго место у групи.

Домаћи тим је повео голом Владлена Јурченка у 30. минуту, да би Јулијан Брандт повисио на 2:0 у 48. минуту. Коначан резултат поставио је голман Монака Морган де Сантис, од кога се лопта одбила у мрежу после промашеног једанаестерца Вендела у 82. минуту.

Монако је Групу Е завршио на првом месту са 11 бодова, Бајер је други са 10, док је Тотенхем трећи са седам, а ЦСКА последњи, четврти, са три бода.

Фудбалери Порта су се пласирали у другу фазу Лиге шампиона, пошто су на свом терену убедљиво победили шампиона Енглеске Лестер, са 5:0.

Лестер је раније обезбедио прво место у Групи Г и на утакмицу у Порту је изашао у комбинованом саставу. Порто је морао да победи да би завршио испред Копенхагена, тако да после вечерашњег сусрета има 11 бодова, два мање од Лестера и два више од данске екипе.

Порто је искористио теренску предност и већ је на полувремену водио са 3:0 головима Андреа Силве, Хесуса Короне и Јасина Браимија. У другом полувремену је Силва искористио пенал, док је Диого Жота у завршници поставио коначни резултат.

То је Лестеру био први пораз у дебитантској сезони у Лиги шампиона.

Копенхаген ће такмичење наставити у нокаут фази Лиге Европе, пошто је у гостима победио Бриж са 2:0. Данска екипа је повела већ у осмом минуту аутоголом Брендона Мекелеа, а већ у 15. је Матијас Јоргенсен повисио вођство на 2:0.

После тога није било превише узбуђења, а Бриж није створио ниједну шансу, тако да је учешће у Лиги шампиона завршио са свих шест пораза.

Фудбалери Севиље су прошли у другу фазу Лиге шампиона, пошто су одиграли 0:0 са Олимпиком из Лиона и тако такмичење у Групи Х завршили на другом месту, иза Јувентуса, који је код куће савладао загребачки Динамо са 2:0.

Јувентус има 14 бодова, Севиља 11, а Лион осам, док је Динамо завршио групну фазу Лиге шампиона са свих шест пораза, без иједног постигнутог гола.

Лиону је требала победа, тако да је од почетка нападао и стварао шансе, али осим две пречке није успео да постигне гол. Севиља се бранила и нападала из контранапада, а имала је једну стативу.

Јувентус је рутински победио Динамо головима Гонсала Игуаина и Данијелеа Руганија у другом полувремену, што је било довољно за прво место у групи.

Жреб за осмину финала Лиге шампиона биће одржан 12. децембра у Ниону.

Oвако је протекло вече у Лиги шампиона:

22.40 – Крај!

22.35 – ГОЛ! Марко Ројс је постигао гол за 2:2 у Мадриду.

22.25 – ГОЛ! У Леверкузену је домаћин постигао још један гол и води са 3:0 против Монака.

22.23 – ГОЛ! Тотенхем води са 3:1, још једном Деле Али погађа мрежу.

22.20 – ГОЛ! Потпуна катастрофа Лестера, Порто води 5:0, стрелац петог гола је Диого Жота.

22.15 – ГОЛ! Јувентус је увећао предност, стрелац другог гола је Ругани.

22.05 – ГОЛ! Порто води са 4:0 против Лестера, Андре Силва је постигао гол са беле тачке.

22.00 – ГОЛ! Обамејанг смањује резултат у Мадриду на 2:1.

21.55 – ГОЛ! Карим Бензема је постигао други гол, Реал води 2:0 против Дортмунда.

21.55 – ГОЛ! Јуве је повео против Динама, поготком Гонзала Игуаина.

21.55 – ГОЛ! Први у наставку погађају мрежу фудбалери Бајера, тачније Јулијан Брандт.

21.35 – Полувреме.

21.35 – ГОЛ! У смирај првог полувремена, Тотенхем долази до преокрета и предности – Хари Кејн је погодио мрежу.

21.30 – ГОЛ! Порто не посустаје, води са 3:0 против шампиона Енглеске, стрелац је Јасин Браими.

21.25 – ГОЛ! Деле Али је донео изједначење Тотенхему.

21.20 – ГОЛ! ЦСКА води у Лондону, Алан Дзагоев је затресао мрежу "певаца", на асистенцију Зорана Тошића.

21.15 – ГОЛ! Леверкузен води против Монака, голом Јурченка.

21.15 – ГОЛ! Гиљерме је погодио и донео предност Легији.

21.12 – ГОЛ! Карим Бензема доноси вођство Реалу.

21.10 – ГОЛ! Порто води са 2:0 против Лестера, стрелац предивног гола је Корона.

21.00 – ГОЛ! Копенхаген је увећао вођство, сада је стрелац Матијас Јоргенсен.

20.55 – ГОЛ! Копенхаген води у Белгији, аутоголом Мехелеа.

20.50 – ГОЛ! Вече отвара Порто, чији је играч Силва погодио мрежу Лестера за 1:0.

20.45 – Почели су мечеви Лиге шампиона.

20.30 – Навијачи Тотенхема се надају (коначно) добром резултату у Лиги шампиона...

20.30 – Познати су састави тимова.

Реал Мадрид: Навас, Марсело, Рамос, Варан, Карвахал, Родригес, Каземиро, Модрић, Роналдо, Бензема, Лукас.

Дортмунд: Вајденфелер, Шмелцер, Бартра, Сократис, Пишчек, Пулишић, Вајгл, Кастро, Ширле, Обамејанг, Дембеле.