Потпуни преокрет Бајерна, Барса одрадила посао

Бајерн – Јувентус 4:2 (после продужетака), Барселона – Арсенал 3:1 (крај). Фудбалери Бајерна савладали су Бајерн, после 120 минута игре, у спектакуларном мечу на Алијанц арени. Барселона са 3:1 савладала Арсенал и пласирала се у четвртфинале Лиге шампиона.

Сензационалан меч одиграли су Бајерн и Јувентус у осмини финала Лиге шампиона и права је штета што шампион Италије неће имати прилику да брани (бар) финале из прошле сезоне.

"Стара дама" је на Алијанц арени дуго имала два гола предности, али је пословична упорност Немаца (мада их није било много у постави Бавараца) прво донела Бајерну продужетке, а онда и пласман у четвртфинале.

Јувентус је сјајно отворио меч, повео головима Погбе и Квадрада. Црно-белима из Торина чак је поништен и регуларан гол, али чета Масимилијана Алегрија није успела да издржи снажни темпо који је наметнуо шампион Немачке.

Левандовски је смањио предност гостију, а Милер на истеку 90. минута игре донео изједначење, али и продужетак, пошто је 2:2 било и у Торину.

Бајерн је у додатних 30 минута имао више снаге и среће и сасвим заслужено прошао у наредну рунду такмичења. Стрелци су били Тијаго Алкантара и Кингсли Коман у 108, односно 110. минуту меча.

Фудбалери Барселоне рутински су се пласирали у четвртфинале Лиге шампиона, пошто су у реванш мечу осмине финала савладали Арсенал 3:1 (1:1).

Стрелци за Каталонце били су Нејмар у 18, Луис Суарез у 65. и Лионел Меси у 88, док је гол за Арсенал постигао Мохамед Елнени у 51. минуту.

У првом мечу у Лондону било је 2:0 за Барселону.

Овако је протекло последње вече осмине финала у Лиги шампиона:

23.17 - Крај, Бајерн је савладао Јувентус са 4:2 и последњи је четвртфиналиста Лиге шампиона.

23.06 - ГОЛ! Брза контра Бајерна и још један гол у мрежи Буфона. Погодак постиже Кингсли Коман у 110. минуту меча.

23.04 - ГОЛ! Бајерн у 108. минуту долази до предности од 3:2, стрелац је резервиста Тијаго Алкантара!

22.58 - Завршен је први продужетак, нема промене резултата - 2:2. По једна полуприлика на обе стране, много мање од онога што смо видели у првих 90 минута.

22.38 - Стигли смо до продужетака у Минхену. Чини се да је после овако квалитетног меча то и најправеднији исход.

22.36 - Крај на Камп Ноу, Барса је савладала Арсенал са 3:1 и пласирала се у четвртфинале Лиге шампиона.

22.34 - ГОЛ! Бајерн у последњем минуту меча стиже до изједначења голом Томаса Милера. Смеше нам се продужеци у Минхену.

22.31 - ГОЛ! Барселона у финишу меча решава све недоумице, ако их је и било, око пласмана у четвртфинале. Стрелац Лионел Меси.

22.18 - ГОЛ! Бајерн смањује резултат на 2:1 и пружа нам узбудљив завршетак меча у Минхену. Стрелац је Роберт Левандовски у 73. минуту.

22.08 - ГОЛ! Барселона поново води и то лепим голом Луиса Суареза - 2:1.

21.55 - ГОЛ! Арсенал стиже до изједначења у 51. минуту, стрелац је Елнени.

21.49 - Настављени мечеви у Минхену и Барселони.

21.34 - Полувреме и у Минхену, шокантна предност Јувентуса од 2:0.

21.33 - Полувреме у Барселони, где истоимени клуб против Арсенала води са 1:0.

21.15 - ГОЛ! Јувентус води са 2:0 на Алијанц арени! Фантастичан солопродор Морате, који правовремено упошљава Квадрада, а овај, уз још једну финту, тресе мрежу Нојера!

21.10 - Јувентус постиже још један погодак који је поништен због офсајда. Ипак, успорени снимак је показао да то можда и није био случај...

21.04 - ГОЛ! Води и Барселона! Лепу акцију Каталонаца, на асистенцију Суареза, рутински користи Нејмар и практично шаље Барсу у четвртфинале.

20.53 - ГОЛ! Јувентус води у Минхену! Смушену реакцију одбране Бајерна користи Пол Погба и постиже први погодак у Лиги шампиона ове сезоне.

20.48 - Са неколико минута закашњења, почели су мечеви у Минхену и Барселони.

20.30 - Познати су састави тимова за последња два дуела осмине финала:

Бајерн: Нојер, Лам, Кимих, Бенатија, Алаба, Алонсо, Видал, Милер, Коста, Рибери и Левандовски.