Бајерну победа, Барси финале!

Бајерн Минхен - Барселона 3:2 (1:2). Минхенски Бајерн је у реванш мечу на својој Алијанц арени савладао моћну Барселону са 3:2, али ће Каталонци играти у берлинском финалу најелитнијег фудбалског такмичења у Европи. Рани гол донео је наду Баварцими, али су два везана гола Нејмара и дефинитвно решила питање победника овог двомеча. Ипак, Левандовски и Милер су у другом полувремену изборили "Пирову победу" за немачког гиганта.

Фудбалери Барселоне пласирали су се у финале Лиге шампиона иако су вечерас у Минхену, у реванш утакмици полуфинала, изгубили од екипе домаћег Бајерна са 3:2.

Бајерн Минхен је до предности дошао већ из прве праве прилике на утакмици, када је Ћаби Алонсо са десне стране извео корнер и пронашао усамљеног Бенатију на око 10 метара од гола, који је главом лопту проследио у мрежу Барселоне.

Каталонци су већ у 15. минуту дошли до изједначења, а добро проигравање Луиса Суареса кроз одбрану Бајерна искористио је Бразилац Нејмар.

Барселона је све недоумице око пласмана у финале Лиге шампиона из овог двомеча разрешила у 29. минуту.

Стрелац је поново био Нејмар, који је остао сам испред Мануела Нојера након још једног доброг проигравања Суареса.

До краја полувремена обе екипе имале су неколико добрих прилика, а најбољу је пропустио Роберт Левандовски, међутим, његов ударац са око 10 метара, је голман Барселоне Марк-Андре тер Штеген избацио са гол линије.

Бајерн је у другом полувремену успео да стигне до преокрета.

Прво је Роберт Левандовски у 59. минуту сјајним ударцем са ивице казненог простора донео изједначење, да би потом готово са исте позиције Томас Милер довео Баварце до предности од 3:2, али је било извесно да од чуда на Алијанц Арени неће бити ништа и да ће се Бајерн "Пировом победом" само часно опростити од елитног такмичења.

Бајерн Минхен - Барселона 3:2 (Бенатија 7, Левандовски 59, Милер 74 - Нејмар 25, 29)

У другом реваншу полуфинала сутра од 20.45 сати у Мадриду играју Реал и Јувентус (први меч 1:2). Финале Лиге шампиона на програму је 6. јуна у Берлину.

Овако се кретао резултат у Минхену:

22.37 - Крај меча, Бајерн је победио првог финалисту Лиге шампиона, екипу Барселоне на 3:2.

22.18 - ГОООООЛ, поново води Бајерн - 3:2! Сјајну повратну лопту у гол је претворио Томас Милер у 73. минуту...

22.00 - Гоооол, 2:2! Стрелац је после сјајног дриблинга и веома прецизног шута био Роберт Левандовски у 60. минуту меча...

21.45 - Настављен је меч...

21.32 - Крај првог полувремена, гости из Барселоне воде у Минхену - 1:2.

21.15 - ГООООЛ, поново је стрелац био Нејмар у 29. минуту, за предност Барсе и дефинитивно чекирање карте за Берлин...

21.00 - ГООООЛ, 1:1! Стрелац после сјајне акције Месија и Суареза био је Нејмар у 15. минуту...

20.52 - Гооооол, води Бајерн! Бенатија је био највиши у скоку након одлично изведеног корнера у седмом минуту меча. Боље није могло почети за тим Пепа Гвардиоле..

20.45 - Почео је меч на Алијанц арени, након кога ћемо знати првог финалисту Лиге шампиона...

20.30 - Још 15 минута до почетка реванш меча у Минхену. Познате су и стартне поставе...