Суарез "погасио светла" у Паризу, Кварежма "запалио" Драгао

ПСЖ - Барселона 1:3. Порто - Бајерн 3:1. Луис Суарез постигао два предивна гола у победи Барселоне над ПСЖ-ом. Бајерн немоћан у Порту, Кварежма "преслишао" Баварце.

Фудбалери Барселоне победили су вечерас у Паризу екипу Пари Сен Жеремена са 3:0 (1:0) у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона, док је Порто на свом терену савладао Бајерн резултатом 3:1 (2:1).

Барселона је одрадила велики део посла на "Парку принчева" и налази се на корак од пласмана у полуфинале.

Екипа Лорана Блана није успела да пружи већи отпор Каталонцима што се и очекивало с озбиром на неиграње прве звезде тима Златана Ибрахимовића због суспензије, као и Марка Вератија и Тијага Моте, док је капитен Тијаго Силва после само 20 минута морао да напусти игру и место у тиму уступи ровитом Давиду Луизу.

Гости су повели у 18. минуту голом Нејмара, а коначан резултат са два гола у другом полувремену поставио је Луис Суарез.

У другом мечу Порто је направио изненађење и убедљиво победио михенски Бајерн.

Домаћин није имао милости према екипи Пепа Гвардиоле, која је у Португалију допутовала без Франка Риберија и Арјена Робена.

После само десет минута игре Порто је водио са 2:0 головима Рикарда Кварежме, на 2:1 смањио је Тијаго Алакантара, а коначан резултат постигао је Џексон Мартинез у 65. минуту.

У првим мечевима четвртфинала елитног такмичења, Атлетико и Реал су синоћ ремизирали без голова у мадридском дербију, док је Јувентус стекао гол предности против Монака.

Реванш утакмице играју се 21. и 22. априла.

Резултати и стрелци првих мечева четвртфинала:

ПСЖ - Барселона 1:3 (Ван дер Вил 82 - Нејмар 18, Суарез 67, 79)

Порто - Бајерн 3:1 (Кварежма 4, 10, Мартинез 65 - Алкантара 28)

Одиграно јуче:

Атлетико Мадрид - Реал 0:0

Јувентус - Монако 1:0 (0:0)

Овако су протекли мечеви у Паризу и Порту:

22.45 - Готово је у Паризу, барселона је била боља од ПСЖ-а са 3:1. Порто је савладао Бајерн истим резултатом у Португалији.

22.33 - ГОООЛ! ПСЖ потиже први гол, Грегори Ван дер Вил доноси наду да у реваншу "свеци" могу да направе чудо.

22.30 - ГОООЛ! Поново Луис Сарез. Овај пут је "обрисао прашину" са пречке, Барса води са 3:0.

22.18 - ГОООЛ! Барселона води са 2:0. Какав шоу Суареза, који је, у свом стилу, предриблао три играча и затресао мрежу.

22.12 - ГОООЛ! Порто је увећао предност, овај пут је стрелац Џексон Мартинез.

21.55 - Настављени су мечеви.

21.40 - Полувремена у Паризу и Порту. Барселона води голом Нејмара против ПСЖ-а, док Порто, головима Кварежме води против Бајерна са 2:1. Једини гол за Баварце постигао је Алкантара.

21.21 - ГОООЛ! Бајерн смањује у Португалији, стрелац је Тијаго Алкантара.

21.10 - ГОООЛ! Барселона води у Паризу, Меси је проиграо Бејмара, а Бразилац није имао тежак посао да матира Сиригуа.

20.55 - ГОООЛ! Порто је удвостручио предност, опет је прецизан Кварежма, али овај пут не са беле тачке.

20.49 - ГОООЛ! Већ у трећем минуту Порто долази до предности против Бајерна. Нојер је скривио пенал, добио жути картон, и није успео да одбрани шут Рикарда Кварежме.

20.45 - Почели су мечеви у Паризу и Порту.

20.30 - На "Парку принчева" ће се играти, без дилеме, атомски фудбал. Тога су свесни и навијачи на трибинама...

20.10 - На терен у Паризу ће истрчати следећи фудбалери. ПСЖ: Сиригу, Максвел, Маркињос, Тијаго Силва, Ван дер Вил, Матуиди, Кабај, Рабио, Пасторе, Кавани, Лавеци. Барселона: Тер Штеген, Монтоја, Пике, Маскерано, Ђорди Алба, Ракитић, Бускетс, Инијеста, Меси, Суарез, Нејмар.

20.00 - Познати су састави тимова. Порто: Фабиано, Алекс Сандро, Мартинс Инди, Маикон, Данило, Торес, Касемиро, Ерера, Брахими, Кварежма, Мартинез. Бајерн: Нојер, Рафиња, Боатенг, Данте, Бернат, Лам, Алонсо, Алкантара, Милер, Геце, Левандовски.