Насри и Забалета одвели Сити у другу фазу, прошао и Шалке!

Енглески шампион Манчестер сити головима Насрија и Забалете победио Рому на "Олимпику" са 0:2 и на тај начин обезбедио учешће у осмини финала Лиге шампиона. Шалке минималцем у Марибору до друге рунде. Барса окренула ПСЖ за победу од 3:1. Сигурне победе Бајерна и Челсија. Ајакс убедљив против Апоела у Амстердаму (4:0).

Фудбалери Манчестер Ситија пласирали су се у осмину финала Лиге шампиона пошто су вечерас у гостима победили Рому са 1:0 (0:0), где му се последњи придружио Шалке победом у Марибору истим резултатом.

Енглески тим је на Олимпику славио головима Самира Насрија у 60. и Пабла Забалете у 87. минуту.

Од првог звиждука српског удије Милорада Мажића виђена је отворена и нападачка утакмица, са доста шанси на обе стране, али је више среће имао Сити.

Невероватно шта су све пропустили Жервињо, Манолас, али и Љајић који је у 67. минуту промашио велику прилику када је "промешао" одбрану Ситија.

Тим Мануела Пелегринија је казнио промашаје и показао да ће искуснији тим дочекати жреб за 16 најбољих.

За госте је последњих неколико минута заиграо репрезентативац Србије Александар Коларов, први пут након једномесечне паузе због повреде.

Бајерн је рутински и са "пола снаге" победио московски ЦСКА са 3:0 головима Томаса Милера из пенала, Себастијана Родеа и Марија Гецеа.

Барселона је преузела прво место Ф групе тријумфом над конкурентом Пари Сен Жерменом са 3:1 како би добила лакшег ривала у наредној фази.

Иако су гости повели голом некадашњег нападача каталонског клуба Златана Ибрахимовића у 15, Лионел Меси је само неколико минута касније донео егал, а Нејмар и вођство до краја полувремена. Тачку на важну победу ставио је Луис Суарез.

Карту за Лигу Европе печатирао је Ајакс победом над Апоелом са 4:0, а истакао се двоструки стрелац Данац Ласе Шене.

Жозе Морињо са Челсијем није имао милости према својим земљацима и убедљиво је савладао лисабонски Спортинг са 3:1, који ће морати да се задовољи Лигом Европе.

За домаћи тим свих 90 минута одиграо је Немања Матић, док је Бранислав Ивановић преседео меч на клупи.

Шалке је то искористио и минималним тријумфом у Марибору престигао Португалце на другом месту Г групе, а човек одлуке био је талентовани Мејер.

У Х групи скоро све се знало и пре последњег кола, али се Бате надао да може до сензације и победе у Билбау. Ипак, Атлетико је био бољи за голове Микела Сан Хозеа и Маркела Сусаете.

Порто и Шахтјор одиграли су отворен и растерећен меч, у којем су није било победника (1:1).

Резултати и стрелци последњег 6. кола:

Група Е:
Рома - Манчестер Сити 0:2 (Насри 60, Забалета 87)
Бајерн - ЦСКА 3:0 (Милер 18. пенал, Роде 84, Геце 89)

Табела: Бајерн 15, Манчестер Сити 8, Рома 5, ЦСКА 5.

Група Ф:
Барселона - Пари Сен Жермен 3:1 (Меси 19, Нејмар 41, Суарез 77. - Ибрахимовић 15)
Ајакс - Апоел 4:0 (Шене 45, 50, Касен 53, Милик 74)

Табела: Барселона 15, ПСЖ 13, Ајакс 5, Апоел 1.

Група Г:
Челси - Спортинг 3:1 (Фабрегас 8. пенал, Ширле 16, Микел 56. - Силва 50)
Марибор - Шалке 0:1 (Мејер 62)

Табела: Челси 14, Шалке 8, Спортинг 7, Марибор 3.

Група Х:
Порто - Шахтјор 1:1 (Абубакар 87. - Степаненко 51)
Атлетик Билбао - Бате 2:0 (Сан Хозе 47, Сусаета 88)

Табела: Порто 14, Шахтјор 9, Атлетик 7, Бате 3.

Жреб за осмину финала Лиге шампиона биће 15. децембра, а утакмице ће се играти средином фебруара 2015. године.

Пласман у најбољих 16 екипа обезбедили су Атлетико, Јувентус, мадридски Реал, Базел, Монако, Бајер из Леверкузена, Борусија из Дортмунда, Арсенал, Бајерн, Манчестер Сити, Барселона, ПСЖ, Челси, Шалке, Порто и Шахтјор.

22.37 - Завршени су мечеви Лиге шампиона - Сити и Шалке су обезбедили пласман у другу фази, Билбао и Ајакс у Лигу Европе:

Порто - Шахтјор 1:1

22.33 - Порто поравнава резултат против Шахтјора (1:1), Бајерн води 3:0 против ЦСКА.

22.30 - ГОООООООЛ! Сити води 0:2, након гола који је постигао Пабло Забалета, претходно добивши добру лопу од Стевана Јоветића. Све је готово - шампион Енглеске иде у осмину финала ЛШ...

22.28 - Нови гол у Минхену - стрелац за 2:0 био је Роде у 84. минуту. Исту предност има и Билбао против Батеа.

22.23 - Барса постиже и трећи гол. Стрелац је и трећи члан велике нападачке тројке каталонског клуба - Луис Суарез.

22.17 - Права катастрофа Апоела у Амстердаму - 4:0 за Ајакс након гола Милика у 74. минуту меча.

22.07 - У међувремену и Шалке долази до предности у "Људском врту" у Марибору - 0:1.

22.05 - ГОООООЛ на Олимпику и то какав! Прави пројектил упутио је Самир Насри и савладао Де Сантиса у 60. минуту са неких 15-20 метара за вођство Ситија од 0:1!

22.00 - Челси у Лондону поново има два гола предности против Спортинга, након гола ни мање ни више него Џон Оби Микела -3:1!

21.55 - Два брза гола Ајакса против Апоела на старту другог дела за великих 3:0. Спортинг је преполовио предност Челсија (2:1) а Шахтјор повео у Порту голом Степаненка у 51. минуту.

21.51 - Тек што је почело друго полувреме, Атлетик Билбао је повео против Бате Борисова (гол Сусаете), у мечу који одлучује учесника Лиге Европе - 1:0.

21.50 - Настављени су мечеви последњег кола групне фазе.

21.34 - После одиграних 45 минута на осам терена широм Европе резултати су следећи:

Порто - Шахтјор 0:0

21.32 - У финишу првог полувремена Ајакс постиже гол против Апоела - стрелац Шене.

21.28 - Поново гол у Барселони, где домаћи тим голом Нејмара долази до преокрета против ПСЖ-а.

21.05 - Голом Томаса Милера из пенала, Бајерн је повео против ЦСКА у Минхену. Гол је "пао" и у Барселони, где је Меси донео изједначење свом клубу против ПСЖ-а -1:1.

21.00 - Гооол и на Камп Ноу - ПСЖ води од 15. минута. Гол је постигао, погађате, Златан Ибрахимовић. У исто време Челси дуплира предност против Спортинга, стрелац је био Ширле.

20.53 - Први гол вечерас виђен је на "Стамфорд Бриџу", где је Челси голом Фабрегаса у осмом минуту повео против Спортинга. У Риму бољи и агресивнији почетак Роме али за сада без голова....