Победа Јувеа у сјајном мечу, Митровић утишао "Емирате"!

Фудбалери Јувентуса победили су Олимпијакос са 3:2 у феноменалном мечу у Торину. Арсенал испустио три гола предности против Андерлехта, Митровић погодио за изједначење (3:3) и бод! Карим Бензема једини стрелац у победи Реал Мадрида над комбинованим саставом Ливерпула. Победа Леверкузена над Зенитом у гостима - (2:1).

Фудбалери Реал Мадрида пласирали су се у осмину финала Лиге шампиона, пошто су на свом терену победили Ливерпул са 1:0, у утакмици четвртог кола Групе Б. Једини гол за Реал постигао је Карима Бензема у 27. минуту.

Реал је играо боље, стварао шансе, али није успео да постигне више од једног гола, док Ливерпул није направио озбиљнију шансу пред голом Икера Касиљаса. За енглески тим до 69. минута играо је српски репрезентативац Лазар Марковић.

У центру пажње био је фудбалер Реала Кристијано Роналдо, који је вечерас "јурио" рекорд бившег играча "краљевског" клуба Раула, по броју постигнутих голова у Лиги шампиона. Роналдо је имао неколико шанси, али није успео да постигне гол, па је остао на 70 погодака, једном мање од Раула.

Раула би сутра могао да стигне фудбалер Барселоне Лионел Меси, ако постигне два гола против Ајакса.

Реал има свих 12 бодова из четири утакмице и пласирао се у осмину финала, а Ливерпул је остао на трећем месту са три бода.

Борусија из Дортмунда такође се пласирала у осмину финала пошто је код куће победила Галатасарај са 4:1.

Борусија је повела у 39. минуту голом Марка Ројса, а Сократис Папастатопулос увећао је предност у 54. минуту. Турски тим смањио је заостатак голом Хакана Кадира Балте у 69. минуту, а четири минута касније Ћиро Имобиле вратио је два гола предности.

Коначан резултат поставио је Семих Каја аутоголом, после волеја Имобилеа у 84. минуту.

Фудбалери Арсенала одиграли су у Лондону нерешено 3:3 са Андерлехтом.

Арсенал је повео у 25. минуту голом Микела Артете из пенала. Претходно је Шансел Мбемба срушио у казненом простору Данија Велбека. Алексис Санчес дуплирао је вођство у 29. минуту из волеја са 20 метара. То је био његов пети гол у последњих седам утакмица.

Екипа Арсена Венгера стекла је три гола предности у 58. минуту голом Алекса Чембрлена, а три минута касније Андерлехт је смањио преко Антонија Ванден Бореа. Он је у 73. минуту постигао гол из пенала, а коначан резултат поставио је српски репрезентативац Александар Митровић у 90. минуту, када је главом послао лопту у мрежу.

После четири кола Арсенал има седам бодова, а Андерлехт је сакупио два.

У следећем колу, 26. новембра, Андерлехт ће у Бриселу играти против Галатасараја, а Арсенал у Лондону против Борусије из Дортмунда.

Јувентус је у Торину савладао Олимпијакос са 3:2 и задржао шансе за пласман у другу фазу такмичења.

Јувентус је повео у 21. минуту голом Андрее Пирла из слободног удараца са 25 метара. Пирло је против Олимпијакоса одиграо 100. утакмицу у Лиги шампиона, а то је био његов 16. гол за црно-беле из слободног удараца.

Три минута касније изједначио је Алберо Ботија, који је после корнера био виши у скоку од Ђорђа Кјелинија и главом послао лопту у даљи угао.

Олимпијакос је преокренуо преко Делвина Ндинга у 61. минуту, а изједначио је Роберто аутоголом у 65. минуту, после ударца Фернанда Љорентеа. Минут касније црно-бели су повели голом Пола Погбе са ивице шеснаестерца. Јувентус је могао убедљивије да победи, али је Артуро Видал промашио пенал у петом минуту судијске надокнаде времена.

После четири кола Олимпијакос и Јувентус имају по шест бодова, а први је Атлетико Мадрид, који је на гостујућем терену победио Малме са 2:0.

Атлетико је повео у 30. минуту голом Кокеа и то је био први погодак који је Малме примио на свом терену у Лиги шампиона ове сезоне.

Коначан резултат поставио је Раул Гарсија у 78. минуту.

Екипа Дијега Симеонеа има девет бодова у Групи А, док је Малме последњи са три бода.

У следећем колу, 26. новембра, Атлетико ће у Мадриду играти против Олимпијакоса, а Малме ће бити домаћин Јувентусу.

Резултати:

А група:
Јувентус - Олимпијакос 3:2 (Пирло 21, Хименез 65. аутогол, Погба 66 - Ботија 24, Ндинга 61)
Малме - Атлетико Мадрид 0:2 (Коке 30, Гарсија 78)

Б група:
Реал Мадрид - Ливерпул 1:0 (Бензема 27)
Базел - Лудогорец 4:0 (Емболо 34, Гонзалес 41, Гаши 59, Сухи 65)

Ц група:
Зенит - Бајер Леверкузен 1:2 (Рондон 89 - Сон 68, 73)
Бенфика - Монако 1:0 (Талиска 82)

Д група:
Арсенал - Андерлехт 3:3 (Артета 25. пенал, Санчез 29, Окслејд-Чемберлен 58 - Ванден Боре 61, 72. пенал, Митровић 90)
Борусија Дортмунд - Галатасарај 4:1 (Ројс 39, Папастатопулос 56, Имобиле 74, Каја 85. аутогол - Балта 70)

У преосталим мечевима 4. кола у среду играју: Манчестер Сити - ЦСКА Москва, Бајерн Минхен - Рома (Е група), Ајакс - Барселона, Пари Сен Жермен - АПОЕЛ (Ф), Спортинг - Шалке, Марибор - Челси (Г), Атлетик Билбао - Порто и Шахтјор Доњецк - БАТЕ Борисов (Х).

Арсенал - Андерлехт 3:3

22.35 - Гоооол у Лондону - Александар Митровић доноси изједначење Андерлехту против Арсенала - 3:3!

22.26 - Нови гол у мрежи Галатасараја на мечу у Дормунду - аутогол је постигао Каја за 4:1.

22.25 - Гол и на "Лужу" - Бенфика води против Монака голом Талиске.

22.21 - Иако је био бољи ривал у другом полувремену, Малме ипак прима други гол против гостујућег Атлетика - 0:2. Стрелац је био Раул Гарсија.

22.16 - Тек што је ушао у игру, Ћиро Имобиле постиже гол за Борусију - 3:1

22.15 - Нови гол у мрежи Арсенала, стрелац другог поготка за Андерлехт у Лондону био је Ванден Боре - 3:2.

22.10 - У међувремену Базел води против Лудогореца води са 4:0, а Галата смањује предност Дортмунда на 2:1 преко Хакана Балте.

22.07 - Нови гол за Јувентус! Спектакл се наставља! Гол за предност Јувеа од 3:2 дао је Пол Погба!

22.05 - До другог гола стиже и Јуве, стрелац за ново брзо изједначење у Торину био је голман Олимпијакоса Роберто Хименез.

22.02 - Нови гол и шок у Торину - Олимпијакос је повео против Јувентуса са 1:2 након гола Ндинга.

22.01 - Базел је повео против Лудогореца са 3:0 а Андерлехт смањио предност "тобџија" - 3:1.

22.00 - Арсенал након сјајаног продора и гола Окслејд Чемберлена, има велих 3:0 против Андерлехта.

21.57 - Одмах након наставка меча, Борусија долази до другог гола - стрелац је био Грк Папастатопулос.

21.54 - Кратак прекид на мечу у Дортмунду због убацивања бакљи и петарди на терен са трибине на којој су смештени навијачи Галатасараја.

21.47 - Настављени су мечеви на седам терена широм Европе...

Арсенал - Андерлехт 2:0

21.28 - Базел преко Гонзалеса увећава предност против бугарског шампиона - 2:0.

21.24 - Гол је коначно пао и у Дортмунду, где домаћин голом Ројса води против Галатасараја - 1:0.

21.19 - Голови су "пали" и у Шведској и Швајцарској. Коке је донео предност Атлетику против Малмеа, а Емболо вођство Базелу против Лудогореца.

21.15 - Сјајаним ударцем из другог пута након слободног удараца, Алексис Санчез је дуплирао предност "тобџија".

21.12 - Артета из пенала доноси предност Арсеналу против Андерлехта а готово у исто време Бензема је савладао Мињолеа за вођство Реала против Ливерпула.

21.09 - Поново гол у Торину, овога пута у мрежи Буфона - 1:1. Након корнера Домингез поравнава резултат сјајним ударцем главом!

21.08 - Гоооол у Торину, сјајним ударацем из "слободњака" времешни Андреа Пирло доводи Јувентус у вођство од 1:0 против Олимпијакоса.