Бајерн "прегазио" Рому, стрелци бриљирали

Блиставо вече стрелаца у Лиги шампиона! Бајерн на "Олимпику" декласирао Рому са 7:1. Седам голова постигао и Шахтјор против екипе БАТЕ Борисов, један мање Челси против Марибора. Шалке победио против Спортинга – 4:3, Кавани донео победу "свецима" на Кипру.

Фудбалери минхенског Бајерна и Шахтјора из Доњецка декласирали су ривале, док је Челси рутински освојио нове бодове, у утакмицама 3. кола групне фазе Лиге шампиона.

Бајерн је маестралном партијом на Олимпијском стадону у Риму буквално понизио домаћу Рому (7:1) након што је пет голова постигао већ у првом полувремену, четири у року од 15 минута.

Немачки првак већ је закорачио у нокаут фазу, баш као и Челси, који је без напора савладао словеначки Марибор (6:0).

На добром путу да им се придружи сада је у Шахтјор, који је у Белорусији просто нокаутирао екипу БАТЕ Борисова (7:0) и преузео друго место у Х групи.

Велики број голова виђен је и у Гелзенкирхену, где је Шалке савладао екипу Спортинга са 4:3. Победу домаћину донео је Чупо-Мотинг из пенала у последњим тренуцима утакмице.

Пари Сен Жермен се дуго мучио на Кипру против Апоела, а три бода "свецима" донео је Кавани у 86. минуту утакмице.

На вечерашњих осам утакмица постигнуто је невероватних 40 голова.

Резултати трећег кола Лиге шампиона:

Е група:

ЦСКА Москва – Манчестер сити 2:2 (Думбија 65, Натхо 86. п. – Агверо 29, Милнер 38)

Рома – Бајерн 1:7 (Жервињо 66. – Робен 9, 30, Геце 23, Левандовски 25, Милер 36. п., Рибери 78, Шаћири 80)

Ф група:

Апоел – Пари Сен Жермен 0:1 (Кавани 86)

Барселона – Ајакс 3:1 (Нејмар 7, Меси 24, Рамирез 90. – Ел Гази 88)

Г група:

Шалке – Спортинг 4:3 (Обаси 34, Хунтелар 51, Хеведес 60, Чупо-Мотинг 90. п. – Нани 16, Силва 64. п., 78)

Челси – Марибор 6:0 (Реми 13, Дрогба 23. п., Тери 31, Вилер 54. аг., Азар 77. п., 90)

Х група:

БАТЕ Борисов – Шахтјор 0:7 (Алекс 11, Адријано 28. п., 36, 40, 44, 82. п., Даглас 35)

Порто – Атлетик Билбао 2:1 (Ерера 45, Кварежма 75. – Фернандез 58)

Овако је протекао изузетно ефикасан дан у Лиги шампиона:

22.40 - Фантастично вече у Лиги шампиона, резултати: Рома – Бајерн 1:7, Апоел – ПСЖ 0:1, Барселона – Ајакс 3:1, БАТЕ - Шахтјор 0:7, Челси – Марибор 6:0, Порто – Билбао 2:1 и Шалке – Спортинг 4:3.

22.36 - ГОЛ! Шалке долази до нове предности у самом финишу меча, стрелац четвртог гола за немачки тим је Чупо-Мотинг са беле тачке.

22.35 - ГОЛ! Барса оверава победу над Ајаксом, стрелац је Рамирез у зауставном времену. Барселона – Ајакс 3:1.

22.34 - ГОЛ! Единсон Кавани постиже гол за ПСЖ у 87. минута меча и тако доноси предност свом тиму против Апоела.

22.32 - ГОЛ! Азар постиже и шести погодак за Челси после сјајне соло акције.

22.30 - ГОЛ! Ајакс смањује у Барселони на 2:1, стрелац Ел Гази у 89. минуту сусрета.

22.24 - ГОЛ! Не одустаје ни Шахтјор, који са 7:0 води против БАТЕ Борисова. Поново је стрелац Луис Адријано са беле тачке, то је његов пети погодак на мечу.

22.22 - ГОООЛ! Бајерн води са 7:1 у Риму, стрелац је Шаћири, који је само неколико секунди био на терену пре него што је затресао мрежу Де Санктиса.

22.21 - ГОЛ! Упорни Спортинг стиже до изједначења у Гелзенкирхену. Шалке – Спортинг 3:3, стрелац Силва у 78. минуту.

22.20 - ГОООЛ! Није задовољан Бајерн убедљивом предношћу, шести гол за Баварце постиже Рибери, који је нешто раније заменио Левандовског.

22.19 - ГОЛ! Челси води са 5:0, стрелац Азар са беле тачке у 77. минуту.

22.18 - ГОЛ! Порто поново води против Билбаоа, овога пута стрелац је Кварежма у 75. минуту.

22.08 - ГОООЛ! Рома постиже почасни погодак против Бајерна, стрелац је Жервињо у 66. минуту.

22.07 - ГОЛ! Спортинг се ипак враћа у игру. Голом Силве са беле тачке, Португалци смањују против Шалкеа на 3:2.

22.03 - ГОЛ! Шалке са играчем више, чини се, решава питање противника. Шалке – Спортинг 3:1, стрелац Хеведес у 60. минуту.

22.02 - ГОЛ! Атлетик у Порту долази до изједначења, стрелац је Фернандез у 58. минуту.

21.56 - ГОЛ! Челси води са 4:0, акцију Азара аутоголом завршава Вилер.

21.54 - ГОЛ! Први погодак у наставку пада у Гелзенкирхену, Шалке води против Спортинга са 2:1, стрелац је Клас Јан Хунтелар.

21.48 - Почиње полако друго полувреме на мечевима у Лиги шампиона...

21.33 - Фантастичан дан за стрелце у Лиги шампиона. У седам утакмица на којима је тренутно полувреме видели смо чак 19 погодака.

Бајерн наставља да меље редом и има чак пет голова предности на распродатом Олимпику.

Шта тек рећи за игру Шахтјора, који у Борисову води са 6:0, уз четири поготка Луиса Адријана.

Полувремена: Рома – Бајерн 0:5, Апоел – ПСЖ 0:0, Барселона – Ајакс 2:0, БАТЕ – Шахтјор 0:6, Челси – Марибор 3:0, Порто – Билбао 1:0 и Шалке – Спортинг 1:1.

21.32 - ГОЛ! И Порто стиже до предности у финишу првог дела, гол је постигао Ерера у 45. минуту.

21.30 - ГОЛ! У финишу првог полувремена Шахтјор постиже и шести погодак, четврти погодак на мечу за Луиса Адријана.

21.25 - ГОЛ! Шахтјор стиже и до петог гола на Борисов арени, хет-трик постиже Луис Адријано.

21.23 - ГОЛ! Утркују се Бајерн и Шахтјор ко ће дати више голова. Украјинци воде са 4:0, голом Луиса Адријана.

21.22 - ГОООЛ! Бајерн води 5:0 у Риму, стрелац је сада Томас Милер из пенала.

21.20 - ГОЛ! Шахтјор већ води са 3:0 у Белорусији, стрелац је Даглас Коста.

21.20 - ГОЛ! Шалке стиже до изједначења, а Спортинг остаје са играчем мање на терену. Искључен је Маурисио, а стрелац за "плавце" је Обаси у 34. минуту.

21.16 - ГОЛ! Готово у исто време, гол и на Стамфорд бриџу, Челси води са 3:0, стрелац капитен Џон Тери.

21.16 - ГОООЛ! Бајерн сада има четири гола предности, стрелац је поново Арјен Робен, Рома – Бајерн 0:4.

21.13 - ГОЛ! И Шахтјор је удвостручио своју предност у Борисову, стрелац за "рударе" је Луис Адријано са беле тачке.

21.11 - ГОООЛ! Канонада Бајерна у Риму, са 3:0 води немачки шампион, овога пута стрелац је Левандовски.

21.10 - ГОЛ! Барселона долази и до другог гола против Ајакса, стрелац је Меси у 24. минуту.

21.10 - ГОООЛ! Бајерн је заиста незаустављив. Голом Марија Гецеа у 23. минуту, Баварци на "Олимпику" воде са 2:0.

21.09 - ГОЛ! Челси води са 2:0, стрелац са беле тачке је Дидије Дрогба. Нападач плаваца претходно је заменио повређеног стрелца првог гола Лоика Ремија.

21.02 - ГОЛ! Спортинг помало изненађујуће води у Гелзенкирхену против Шалкеа са 1:0. Стрелац је Нани у 16. минуту утакмице.

20.58 - ГОЛ! Домаћин је у Лондону повео са 1:0, стрелац Реми у 13. минуту. Челси – Марибор 1:0.

20.57 - ГОЛ! Води и Шахтјор у гостима, на Борисов арени стрелац је Алекс Текшеира у 11. минуту.

20.54 - ГОООЛ! Погодак и у Риму, Бајерн је повео у гостима голом Робена у деветом минуту.

20.53 - ГОЛ! Барселона од седмог минута води против Ајакса са 1:0, стрелац Нејмар.

20.45 - Један за другим, почињу мечеви Лиге шампиона...

20.25 - Најинтересантнији меч дана игра се у Риму, где Рома дочекује захуктали Бајерн. Познати су и састави екипа:

Рома: Де Санктис, Торосидис, Манолас, Јанга-Мбива, Кол, Пјанић, Де Роси, Најнголан, Итурбе, Тоти и Жервињо.

Бајерн: Нојер, Бернат, Бенатија, Алаба, Лам, Алонсо, Геце, Милер, Робен и Левандовски.

19.55 - Од 20.45 на програму су следећи мечеви: Рома – Бајерн, Апоел – ПСЖ, Барселона – Ајакс, БАТЕ – Шахтјор, Челси – Марибор, Порто – Билбао и Шалке – Спортинг.

19.51 - Завршен меч у Москви, ЦСКА – Манчестер сити 2:2.

19.44 - ГОЛ! ЦСКА са беле тачке стиже до изједначења, стрелац је Натхо са беле тачке у 86. минуту утакмице.

Претходно је Александар Коларов оборио Сејдуа Думбију у казненом простору Ситија, а Израелац Натхо био је сигуран извођач најстроже казне.

19.22 - ГОЛ! "Армејци" се враћају у живот и голом Думбије у 65. минуту, смањују резултат на 2:1.

Ахмед Муса је асистент, а стрелац Сејду Думбија, који је у игру ушао на почетку другог полувремена уместо дефанзивца Березуцког.

19.03 - Почео је други део игре у Москви.

18.48 - Полувреме у Москви, ЦСКА – Манчестер сити 0:2.

18.39 - ГОЛ! Џејмс Милнер удвостручио предност "грађана" у 38. минуту.

Још једна лепа акција Ситија, овога пута је Агверо у улози асистента, а Милнер је у улози егзекутора.

18.31 - ГОЛ! Манчестер сити води са 1:0, а стрелац је Кун Агверо у 29. минуту.

Одлична акција Ситија, дубинску лопту прихватио је Един Џеко, изашао сам пред Акинфејева, а онда несебично упослио Агвера, који није имао тежак посао да затресе мрежу "армејаца".

18.02 - Почео је први меч дана, у Москви се састају ЦСКА и Манчестер сити, а меч се игра пред празним трибинама Химки арене.

Зоран Тошић је нашао своје место међу стартних 11 "армејаца", док је на другој страни меч за "грађане" почео Александар Коларов.