Боатенг у финишу срушио Сити, ефикасни Рома и Порто!

Дерби вечери у Минхену између Бајерна и Манчестер ситија решио је Џером Боатенг голом у самом финишу меча – 1:0. Рома "уништила" московски ЦСКА, а Порто белоруски Бате Борисов. Барса минималним резултатом победила Апоел, ремији у Лондону, Амстердаму и Марибору.

На испуњеној Алијанц арени немачки и енглески првак одиграли су занимљиву и борбену утакмицу, али су изостали голови све до последњег минута сусрета. Тада је сјајним шутом Џером Боатенг савладао вечерас расположеног Џоа Харта.

Бајерн је у највећем делу меча био бољи и надмоћнији, створио је више повољних прилика, међутим, одлични голман Харт остао је несавладан до самог финиша, када је силне напоре Бавараца крунисао Боатенг за важну победу (1:0).

Претходно су се у неколико наврата испромашивали Милер, Алаба, Геце и Левандовски, али је и Сити могао до поготка преко Џека, Наваса и Агуера.

Српски дефанзивац у редовима гостију Александар Коларов ушао је у игру два минута пре краја.

Рома је на Олимпијском стадиону у Риму декласирала "армејце", у чијем тиму је до 53. минута играо српски репрезентативац Зоран Тошић.

Италијански тим је већ на полувремену имао четири гола вишка, Игнашевич је у наставку аутоголом само "појачао" убедљив тријумф, да би у финишу Муса почасним поготком спречио даљу бруку гостујућег ЦСКА.

Српски репрезентативац у редовима "вучице" Адем Љајић одиграо је последњих 20 минута сусрета.

Порто је напунио мрежу Бате Борисова у којем је цео меч одиграо српски интернационалац Филип Младеновић.

На стадиону "Драгао" све је било решено у првом полувремену, када је Порто стекао плус три гола и у наставку само удвостручио предност.

На мечу у Баскији, Атлетик Билбао и Шахтјор једини су одиграли без голова (0:0).

Изненађење представља реми Челсија на Стамфорд бриџу против Шалкеа (1:1).

Тим Жозеа Мориња повео је већ после десетак минута и чинило се да следи канонада, међутим, Дрогба, Азар, Вилијан, Рамирес, касније Реми и Дијего Коста нису имали дан, па је Хунтелар голом у другом полувремену обезбедио Немцима важан бод.

У другом мечу Групе Г, Спортинг је голом Нанија у 80. минуту повео у Марибору, али су упорни домаћи играч успели да дођу до бода голом Заховича у другом минуту судијске надокнаде за 1:1.

Фудбалери Ајакса успели су вечерас да освоје бод против Пари Сен Жермена у првом колу Групе Ф Лиге шампиона.

ПСЖ је повео у 16. минуту, када је Златан Ибрахимовић шутирао а његов ударац је био изблокиран, да би на одбитак налетео Единсон Кавани и сместио лопту у мрежу.

У другом полувремену су оба тима почела да стварају шансе, да би Ајакс изједначио у 74. минуту голом Ласе Шонеа из слободног ударца.

У другом вечерашњем мечу Групе Ф, Барселона је победила Апоел са 1:0 у мечу у коме се готово ништа није дешавало.

Коначни резултати утакмица:

Ајакс–ПСЖ 1:1 (Шоне '73 – Кавани '14)

Рома–ЦСКА 5:1, (Итурбе 6', Жервињо 10 и 51', Маикон 20', Игнашевич 50' а. г. – Муса 82')

Атлетик Билбао – Шахтјор 0:0

Барселона–Апоел 1:0 (Пике 28')

Бајерн – Манчестер сити 1:0 (Боатенг 90')

Челси – Шалке 1:1 (Фабрегас 11' – Хунтелар 62')

Марибор – Спортинг 1:1 (Захович 90+2' – Нани 80')

Порто – Бате Борисов 6:0 (Брахими 5, 32 и 57', Мартинез 37', Адријан Лопез 61', Абубакар 76')