Милан се провукао, пирова победа Наполија!

Милан је успео да извуче бод против Ајакса и да се тако пласира у наредну фазу такмичења. Наполи је победио Арсенал са 2:0, али га је победа Борусије у Марсељу послала у Лигу Европе. Барселона се играла са Селтиком. Зенит прошао даље упркос дебаклу у Бечу. Шалке у директном окршају елиминисао Базел. Галатасарај у мечу који је трајао више од 15 сати победио и елиминисао Јувентус.

Фудбалери Милана обезбедили су осмину финала јер су ремизирали са Ајаксом на свом стадиону.

Ајакс је на стадиону Сан Сиро од 23. минута имао играча више, пошто је Рикардо Монтоливо због директног црвеног картона морао да напусти игру. Међутим, првак Холандије није успео да савлада Кристијана Абијатија.

Екипа Ајакса упутила је 24 шута ка голу Милана, али је Абијати најзаслужнији што су "росонери" изборили пласман у осмину финала.

У другом мечу Групе Х, Барселона је на свом стадиону декласирала Селтик са 6:1.
Јунак победе је Бразилац Нејмар, који је постигао хет-трик.

Дефанзивац Ђерар Пике је у седмом минуту довео Барселону до предности, а Педро је у 40 повисио на 2:0.

Нејмар је свој први гол постигао у 45. минуту, да би се у листу стрелаца поново уписао у 48, те 58. минуту.

Шести гол за Каталонце постигао је Кристијан Тело у 72. минуту, а коначан резултат поставио је Јоргос Самарас у 88.

Борусија из Дортмунда пласирала се у осмину финала Лиге шампиона победом над Марсејом од 2:1, док је Арсенал упркос поразу од Наполија (0:2) изборио даљи пласман као другопласирна екипа у Групи Ф.

Група Ф је била једна од најнеизвеснијих у овогодишњој Лиги шампиона. Борусија је прва, Арсенал други, Наполи трећи, а све три екипе имају по 12 бодова, па је о пласману у даље такмичење на крају одлучила гол разлика.

Борусија је у утакмици са Марсејом повела већ у четвртом минуту голом Роберта Левандовског, а изједначио је Дијавара десет минута касније.

У тим тренуцима у Италији је резултат на мечу између Наполија и Арсенала био 0:0, што је даље водило Борусију и Арсенал.

Међутим, Наполи је стигао до гола преко Гонзала Игуаина у 73. минуту и тај гол је из игре избацио прошлогодишњег финалисту Лиге шампиона.

Борусија је у Француској нападала, стварала шансе, а били су и оштећени јер главни судија није досудио очигледан једанаестерац при резултату 1:1 када је Манданда срушио Левандовског.

Напади тима из Дортмунда су се на крају исплатили. Победу, пласман у други круг и прво место у групи вицешампиону Европе донео је Кевин Гроскројц у 87. минуту.

Наполи је преко Игуаина до краја меча постигао још један гол, али то није било довољно за наставак учешћа у Лиги шампиона, тако да ће изабраници Рафаела Бенитеза такмичење наставити у Лиги Европе.

Фудбалери Шалкеа и Челсија обезбедили су пласман у осмину финала Лиге шампиона, пошто су у последњем колу Групе Е победили Базел, односно Стеауу.

Немачки тим је на свом терену победио Базел са 2:0, док је Челсију био довољан само један гол за победу над Стеауом.

Шалке је од 32. минута имао играча више на терену пошто је некадашни фудбалер Партизана Иван Иванов добио црвени картон, а бројчану предност су метеријализовали тек у другом полувремену.

Први гол за шалке постигао је Јулијан Дракслер у 51. минуту, а коначан резултат поставио је Жоел Матип само шест минута касније.

Једини гол на Стамфорд Бриџу, који је био довољан за прво место у групи Челсију, био је заправо аутогол. Постигао га је Георгијевски у 10. минуту меча.

Фудбалери Зенита из Санкт Петербурга обезбедили су пласман у осмину финала Лиге шампиона, иако су у Бечу изгубили од Аустрије са 1:4 у утакмици последњег, шестог кола Групе Г.

Зенит ће на жребу осмине финала Лиге шампиона, 16. децембра, наћи захваљујући победи Атлетико Мадрида од 2:0 над Портом.

Португалској екипи је за пласман у наредну фазу такмичења била потребна победа над "јорганџијама", као и пораз Зенита.

Зенит је у Бечу први дошао до вођства и то голом Александра Кержакова у 35. минуту, међутим, Аустрија је до полувремена, у 44. минуту преко Филипа Хозинера стигла до изједначења.

Преокрет Аустрије у другом делу меча комплетирали су Томас Јун у 48, Хозинер у 51. минуту и Роман Кинаст у судијској надокнади времена.

У другом мечу Групе Г Атлетико је до победе дошао још у првих 45 минута.

Стрелци за тим из Мадрида били су Таул Гарсија у 14. минуту и Дијего Кошта у 37. минуту.

Овако су текли мечеви и дан уочи њих:

22.41 - Готови су сви мечеви, готова је групна фаза Лиге шампиона.

22.39 - Наполи има 2:0 против Арсенала. Стрелац је Каљехон.

22.39 - 4:1 за Аустрију против Зенита. Стрелац је Кјенаст у заоставном времену.

22.35 - Гроскројц постиже злата вредан гол за свој Дортмунд у Француској. Самарас постиже, али само почасни гол за Селтик на Камп Ноу.

22.20 - Коначно гол у Напуљу. Домаћи тим води, захваљујући Игуаину.

22.18 - Барселона једноставно не показује милост према Селтику. Шести гол за Каталонце постигао је Кристијан Тељо.

22.03 - Хет-трик сјајног Нејмара. Барселона сада води са 5:0.

22.02 - Шалке је дуплирао предност против ослабљеног Базела (Иванов је искључен). Стрелац у 57. минуту био је Матип.

21.56 - Аустрија је постигла и трећи гол против руског Зенира. Овога пута стрелац је поново био Хозинер.

21.56 - Шалке је повео против Базела. Мрежа се затресла у 51. минуту.

21.53 - Два гола у истом минуту. Нејмар постиже свој други погодак против Селтика (4:0), док је бечка Аустрија потпуно преокренула резултат против Зенита.

21.52 - Игра се последњих 45 минута групне фазе Лиге шампиона у сезони 2013/2014.

21.37 - Полувреме је на свим мечевима. Резултати на снази су следећи: Милан - Ајакс 0:0, Барселона - Селтик 3:0, Челси - Стеауа 1:0, Атлетико Мадрид - Порто 2:0, Аустрија - Зенит 1:1, Олимпик Марсељ - Борусија Дортмунд 1:1, Наполи - Арсенал 0:0 и Шалке - Базел 0:0.

21.34 - 3:0 за Барселону. Овога пута стрелац је Нејмар.

21.33 - Аустрија је изједначила против Зенита. Стрелац, у самом финишу полувремена, био је Хозинер.

21.30 - Педро постиже и други гол за Барселону против Селтика. Играо се 40. минут.

21.29 - Хулигани Ајакса, данас током дана, у акцији на улицама Милана...

21.25 - Дијего Кошта дуплира предност мадридског Атлетика против Порта. Играо се 37. минут.

21.23 - Зенит водиу Бечу од 35. минута. Гол, и то врло леп, постигао је Кержаков.

21.15 - Рикардо Монтоливо добија црвени картон у Милану. Ајакс сада јури победу против домаћег тима са играчем више.

21.02 - Голом Раула Гарсије Атлетико Мадрид води против Порта са 1:0.

21.01 - Изједначење на југу Француске. Гол за Олимпик из Марсеља постигао је Дијавара у 14. минуту.

20.58 - Челси има гол предности против румунске Стеауе. Лопту у сопствену мрежу послао је Георгијевски у 10. минуту.

20.56 - Предност има и Барселона. Гол за Каталонце у 7. минуту постигао је Пике.

20.51 - Први гол вечери виђен је на Велдрому. Борусија води од 4. минута захваљујући Роберту Левандовском.

20.47 - Почели су мечеви којима ће бити окончана групна фаза овогодишње сезоне у Лиги шампиона.

20.40 - Двојица навијача амстердамског Ајакса завршила су у болници у Милану након сукоба са присталицама домаћег клуба. Италијанска агенција Анса преноси да су навијачи холандског клуба избодени ножевима у одвојеним инцидентима у близини стадиона Сан Сиро и да је један у тешком стању. Један од њих убоден је у доњи део леђа и није у опасности, док је други у озбиљном стању након што је убодима ножем задобио повреде стомака.

20.30 - Није тешко погодити ко седи баш на овом месту.

20.20 - Свлачионица Порта...

20.15 - За тика-така игру најпогоднији је наквашен терен... Судећи по слици, Селтику се у Каталонији не пише добро.

19.57 - Састави Наполија и Арсенала.

19.52 - Колико је само великих играча прошло овим тунелом приликом изласка на травњак Сан Сира?

19.48 - Поглед у свлачионицу Борусије из Дортмунда.

19.45 - Сан Паоло је спреман. Очекује нас паклено добар меч који ће играти Наполи и Арсенал...

19.40 - Са Висенте Калдерона јављају да је у Мадриду необично хладно. Сигурни смо да фудбалерима то неће сметати.

19.30 - Сан Сиро, леп из ма ког угла да се посматра...

19.10 - Клупа за госте на Ноу Кампу, где ће вечерас седети резервни играчи Селтика.

19.00 - Копачке фудбалера Милана...

18.30 - Одбројавање је почело и у Гелзенкирхену...

17.30 - Дидије Дрогба позира са играчима Галатасараја након елиминације Јувентуса...

16.48 - Фудбалер Бајерна Томас Милер рекао је после пораза од Манчестер Ситија у Лиги шампиона да су играчи првака Европе показали да су људи, а не машине. "На мечу се видело да смо и ми само људи. На моменте смо били веома неопрезни. Није тајна да Сити увек игра на гол више, ми смо добро почели и притисли их на прави начин. Међутим, после тога као да смо скинули ногу са папучице за гас. Морамо да изградимо победнички менталитет, мада, можда смо се опустили после толико тријумфа иза нас", рекао је Милер.

15.55 - Тренер фудбалера Бенфике Жорж Жезус рекао је да је његов тим заслужио да прође у осмину финала Лиге шампиона. "Пари Сен Жермен и Бенфика су показали да су најбољи у овој групи. Били смо близу победе од 3:1 и права је штета што нисмо успели да се квалификујемо. Ипак, настављамо такмичење у Европи, играћемо у Лиги Европе, где смо прошле године били финалисти", рекао је Жезус португалским новинарима. Бенфика је победила првопласирани ПСЖ са 2:1, али то није било довољно за друго место у групи Ц, јер је Олимпијакос у Пиреју савладао Андерлехт са 3:1 и захваљујући бољем међусобном скору изборио пласман у нокаут фазу.

15.50 - Менаџер Манчестер Ситија Мануел Пелегрини није знао да му је за прво место у групи у Лиги шампиона јуче био потребан још један гол против Бајерна. Пелегрини је после победе против Бајерна од 3: 2 рекао енглеским новинарима да "би убацио у игру Серхија Агуера, да је његов тим постигао четврти гол". Том изјавом он је аутоматски ставио до знања да није знао најпростију математричку чињеницу да му је за прво месту у групи био потребан још само један, а не два гола. "Пелегрини је пао на испиту из математике", објавио је на последњој старни Тајм. Сити је после надмоћне игре Бајерна у првом полувремену и вођства Бавараца од 2:0, у наставку меча направио неочекивани преокрет и дошао до победе од 3:2, али то није променило поредак у групи Д у којој је на челу минхенски клуб, а Сити је други.

15.42 - Фудбалер Селтика Тему Пуки рекао је да његов тим може да савлада Барселону на Ноу Кампу. "Можемо да победимо на Ноу Кампу и сви то желимо. Желимо да покажемо да имамо квалитет да побеђујемо у Лиги шампиона. Немамо шта да изгубимо, играћемо без притиска", рекао је Пуки.

15.35 - Фудбалер Милана Рикардо Кака рекао је да на утакмици са Ајаксом жели да постигне свој 100 гол у дресу "росо нера". Кака је у досадашњој каријери у дресу Милана одиграо 282 утакмице и постигао 99 голова. "Желим да дам 100 голова у дресу Милана, било би сјајно да то урадим против Ајакса на Сан Сиру. Очекује нас тежак меч, али мислим да имамо квалитета за позитиван резултат", рекао је Кака.

15.30 - Тренер Реала Карло Анћелоти честитао је најбољем играчу Мадриђана Кристијану Роналду обарање рекорда по броју голова у групној фази Лиге шампиона и искористио прилику да "пецне" некадашњег нападача Милана Филипа Инзагија. "Роналдо је израстао у комплетног нападача који може да постигне гол из сваке позиције. Мало је љут због промашеног пенала, али постигао је важан гол и играо добро. Мислим да Инзаги неће бити срећан јер му је срушен рекорд", нашалио се Анћелоти, који се нада да ће се поновити историја, пошто је Инзаги у сезони 2002/2003 постигао осам погодака у групној фази, а Милан је касније освојио трофеј.

15.22 - Завршен је меч у Истанбулу, Галатасарај је победио Јувентус и пласирао се у нокаут фазу Лиге Шампиона!

15.12 - Гооооол! Води Галатасарај! Голом Веслија Снајдера у 85. минуту турски клуб је на прагу осмине финала најелитнијег фудбалског такмичења!

14.35 - Почело је друго полувреме.

14.20 - Полувреме на мечу Галатасарај - Јувентус, резултат је 0:0.

14.00 - Настављен је меч између Галатасараја и Јувентуса који је синоћ прекинут због невремена у 30. минуту.