Арсенал протутњао Босфором, Станковић утишао Максимир

"Тобџије", практично, 16 пут за редом у Лиги шампиона, јер су у гостима разбили Фенербахче са 3:0. Сумрак Динама. ПАОК извукао реми у Гелзенкирхену. Преокрет преокрета у Бугарској. Легија и Стеауа мирољубиво.

23.59 - Мамињова освета. Одмах после пораза од Аустрије, Здравко Мамић је, додуше трећи пут, отерао тренера Крунослава Јурчића. "Круно Jурчић више није тренер Динама...", рекао је Мамић, који је пожелео да се на чело "мордих" врати Вахид Халилхоџић, којег је, раније, такође отерао.

22.40 - Готови су сви мечеви. Резултати: Динамо - Аустрија 0:2, Фенербахче - Арсенал 0:3, Шалке - ПАОК 1:1, Стеауа - Легија 1:1, Лудогорец - Базел 2:4.

22.28 - Шар даје гол за Базел, који сад води са 4:2.

22.22 - Оливије Жиру са беле тачке постиже трећи гол за Арсенал у Истанбулу.

22.18 - Станковић је повисио на 2:0 у Загребу.

22.17 - ПАОК је преко Мирослава Штоха изједначио против Шалкеа.

22.13 - Леовац постиже гол за Аустрију, Динамо губи на Максимиру.

22.10 - Арон Ремзи увећава предност Арсенала.

22.08 - У потпуно лудој утаккмици у Бугарској, Базел стиже до трећег гола, Сио је стрелац.

22.03 - А Базел је изједначио против Лудогореца, још један гол постиже Салах.

22.00 - Кошечки доноси изједначење Легији.

21.56 - И коначно гол на мечу који гледамо, Арсенал голом Гибса води против Фенербахчеа.

21.54 - Како је почело прво полувреме, тако и друго - голом у Бугарској. Сада Лудогорец долази до гола, и води против Базела са 2:1. Стрелац је Стојанов.

21.35 - Полувремена на свим мечевима.

21.20 - Пјовакари погађа за предност Стеауе.

21.16 - Џеферсон Фарфан је постигао гол за Шалке, који је повео против ПАОК-а.

21.08 - Други гол је "пао", и опет на истом мечу. Лудогорец долази до изједначења, стрелац је Марселињо.

20.57 -Први гол ове вечери постигао је Салах, за вођство Базела против Лудогореца.

20.45 - Почели су мечеви квалификација за Лигу шампиона. Састају се Фенербахче - Арсенал, Динамо Загреб - Аустрија Беч, Лудогорец - Базел, Шалке - ПАОК, Стеауа - Легија.

10.50 - Стари, добри обичај оних најекстремнијих навијача на свим меридијанима. Присталице Фенербахчеа су спремне да учине све да помогну свом тиму у мечу против Арсенала, а то значи и да успред ноћи, испред хотела у коме је одсела експедиција лондонског тима, праве несносну буку и пале бакље, ватромете, петарде... Како они воле да кажу: "Добро дошли у Истанбул!".

Можда помало неочекивано, али Арсенал је врло лако изашао на крај са Фенербахчеом, у сред Истанбула.

"Тобџије", чији је Арсен Венгер ових дана главна тема спрдње широм старог континента, неочекивано убедљиво славио са 3:0 против Фенера, и тако се донекле искупио за, можда прегрубо, бламажу у првом колу Премијер лиге, у којем је Астон вила победила са 3:1 у Лондону.

Изгледа да су се уозбиљили момци Арсена Венгера, па су се искалили на, ни кривом ни дужном Фенербахчеу.

Ретко ко је могао да претпостави да турска екипа неће пружити озбиљнији отпор, нити је неко могао да предвиди овакав резултат.

Арсенал је од старта био бољи, док Фенер није могао да се повеже. "Пуцали су по шавовима", никако нису могли да стигну ни до шансе, а камоли до гола у првом полувремену, што су "тобџије" искористиле, додуше тек почетком другогдела игре.

Волкот је убацио пред го, а Гибсу није било тешко да лопту спроведе у мрежу.

Када су "отворили" ривала, није било тешко увећати предност до краја меча.

Прво је Ремзи увећао предност ударцем са дистанце, а онда је Оливије Жиру са беле тачке поставио коначан резултат.

Ништа боље од Фенера си није провео ни загребачки Динамо, који је на Максимиру поражен од Аустрије са 2:0.

Леовац је донео вођство гостима у 68. минуту, а коначан резултат седам минута касније поставља Станковић. Занимљиво, Анте Рукавина је у игру ушао у 71. минуту, а у истом је добио црвени картон.

Шалке је имао добар резултат против ПАОК-а, јер је повео у 32. минуту преко Џеферсона Фарфана. Међутим, борбени Грци су успели да изједначе у 73. минуту, преко Мирослава Штоха, и са повољним резултатом чекају реванш.

Истим резултатом завршен је меч између Стеауе и Легије. Пјовакари је донео радост домаћим навијачима у 34. минуту, али је Кошецки у 53. минуту донео наду гостима да у реваншу могу доћи до победе.

Свакако најинтересантнија утакмица одихграна је у Бугарској, где је Лудогорец угостио Базел. Гости су повели голом Салаха у 12. минуту , али је Марселињо изједначио једанаест минута касније.

У првим минутима другог полувремена, Лудогорец је преокренуо резултат преко Стојанова, али је потом Базел додао гас, и до краја постигао три гола.

Прво је Салах постигао свој други гол, а затим Сио и Шар са пенала за, на крају, убедљиву победу швајцарске екипе.